4,5/5 - 35 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,96 TL
19,0 TL %16
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bu romanı, salt çocuklar için değil, ana babalarla öğretmenler için de yazdım.


-Aziz Nesin-


 


-Bu romanda, çocukların gözüyle büyüklerin nasıl göründüğü anlatılıyor.


-Bu romanda, çocuklar ana babalarını, öğretmenlerini ve büyüklerini eleştiriyor.


-Bu roman, çocuk eğitiminde gerekli sanılan, günümüzde geçerli birtakım değer yargılarının yanlışlığını anlatıyor.


-Bu roman, çocukların üyüklerine karşı haklarını ve kendilerini savunmalarıdır.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bir muhalefet biçimi olarak mizah
Merve Fergökçe

Bir toplumda yaşamak, toplumla aynı yöne gitmek hatta toplumun gideceği yönlerin belirlenmesinde rol almak. Bunları “bireyin ve toplumun sağlığı” için yaparken, herşeyin “normal” görünmesini sağlamak, ve –miş gibi davranmak. İşte aslında “günlük hayat” bu.

Bir de; yine aynı toplumda yaşamak ama aynı yolu yürürken biraz farklı gözlükler kullanmak var. Bunlar öyle gözlükler ki hem camlarının rengi farklı – dolayısıyla görüşü – hem de çerçevesi bir o kadar farklı – dolayısıyla görünüşü. Üstelik bu çerçevenin “kralı çıplak göstermek” gibi meziyetleri olmasına rağmen kimseye bir zararı yok! Aksine; toplumun yürüdüğü yolda ihtiyaç duyduğu ekmeğe, suya ve her türlü yaşam desteğine ek besin olarak sunulan ruhsal bir besini sağlıyor: Mizahı!

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%91,2
%8,8
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.09.2019

Kıymetli

Aldım çok güzel değerli bir kitap herkesin okuması gerekiyor.

06.11.2014

Ustaya saygılar

Kitabı okurken çok zaman yüksek sesle güldüm ve anne-baba olarak yaptığımız hataları farkettim. Aziz Nesin ustanın kalemine, üslubunun güzelliğine diyecek sözüm yok zaten. Henüz kitabı okumamış tüm anne - babalara tavsiyem mutlaka okuyun...

19.05.2010

.

Aziz Nesin bu kez çocuk -hatta iki çocuk- olmuş, onların gözünden annelerini, babalarını, öğretmenlerini vs. anlatmış.. Özellikle çocukları adam yerine koymayanlara ve kendi yapamadıklarını veya yapmadıklarını çocuklarından isteyip, gerçekleşmeyince kızanlara yöneltmiş kalemini bu özgün eserinde. Klasik bir Aziz Nesin kitabı aslında; basit, eğlenceli, eleştiren ve düşündüren. Ben bir çırpıda okudum, tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız