0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
27,74 TL
38,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Seyyid Seyfullah Külliyâtının ikinci cildi olan Risâleler, modern insanın âşina olmadığı kadim bilgiler, müellifin ledünnî şerhleri ve bizzat tanıdığı zevât hakkındaki hatıraları ile okuyucuyu başka bir dünyanın içine sürükleyecektir.

Çalışmada yer alan dört risâleden ilki, Seyyidlik Şerefi adlı risâle olup, seyyidlere ve ümmete nasihatler içermektedir. Eserde, kimi zaman tarihi olaylara, kimi zaman da âyet ve hadîslere dayanılarak edilen nasihatlerin yanı sıra, seyyidlere karşı yapılan eleştirilere de cevaplar verilmektedir. İkincisi, Vahdet-i Vücûdun Anahtarı adlı risâle olup, vahdet-i vücûd konusuna giriş niteliğindedir. Varlık mertebelerinin son derece sistematik ve akıcı bir dille özetlendiği risâle, meraklısı için pek çok konunun perdesini aralamada anahtar vazifesi görecektir. Üçüncüsü, Taç Risâlesi olup, Nizâmî tâcının özellikleri hakkında bilgi vermektedir. Risâlede, tarîkat cihazlarıyla özellikle taçlarla ilgilenenler için dikkat çekici bilgiler bulunmaktadır. Dördüncüsü ise, Mârifetler Risâlesi olup, o dönemde yaşamış bazı şeyhlerin hatıralarının yanı sıra, tevhîd, salavât, dünya, kader, ölüm gibi konularda irfanî yorumlar sunmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Revak Kitabevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.