Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Sekiz Kitap Kitap Açıklaması

 


Sohrâb Sepehrî (1928-1980) İranlı şair ve ressam Sohrâb Sepehrî, modern İran şiirinin dünya dillerine en çok aktarılmış şairlerindendir. Sepehrî'nin çok sayıda çağdaş sanatçı tarafından çeşitli sanatsal biçimler altında yeniden üretilmiş olan şiiri, coşkuyla bağlı olduğu ve yaşamının önemli bölümünü geçirdiği topraklardan beslenir. Işık ve karanlık, varlık ve yokluk, renk ve renksizlik, yalnızlık ve çokluk, hareketsizlik ve devinim gibi temalar Sepehrî'nin şiirinde benzersiz bir lirizmle işlenmiştir. Sekiz Kitap, Sepehrî'nin maddi dünya içindeki her şeyi "başlangıç"la karşılaştırmayı arzuladığı "Hiçistan" hayalinin de görkemli bir tablosu niteliğinde.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.03.2019

Her şeyin Şairi

Acının, aşkın, doğanın ve varoluşun kıvrandırırken verdiği hazzı anlatan en iyi şairlerden biri belki de Sepehri. Fars kültürüyle yoğrulmuş ağacın yeşil olma adetine aşina olan güzel şair.Yaşamın matematiğini ( o matematik içinde kayboluşu) bir yandan savrulmuşluğu öyle içten öyle her şey ile anlatıyor ki bazen '' ölüm genişliğinde kanatları'' olan, bazen ise ''çiçek üssü sonsuz''  olan yaşam olup çıkıyorsun şiirinin içinden... Velhasır kelam, Çağdaş İran Edebiyatının zihni kadar izahı geniş insanının şiirlerini okuyunuz güzel insanlar...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.