4,5/5 - 50 Kişi Yorum Yap, Kazan!
33,8 TL
52,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 18 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 19 Ekim
Standart Teslimat : 21 - 23 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Victor Hugo (1802-1885): Fransız edebiyatının gelmiş geçmiş en büyük yazarlarındandır. Şiirleri, oyunları ve romanları ile tanınır. Romantizm akımının Fransa'daki temsilcisidir. Edebiyat alanındaki devasa başarılarının yanında politik hayatta da etkin bir rol üstlendi, bu nedenle sürgün cezasına çarptırıldı, cezasını tamamlamasına rağmen İmparatorluk yıkılana dek Fransa'ya dönmedi. İlk kez 1862 yılında yayımlanan Sefiller yazarın Notre-Dame'ın Kamburu ile "din", Deniz İşçileri ile "doğa" konularını işlediği roman üçlemesinin "toplum"u ele alan, en görkemli ayağıdır. Bu destansı roman Fransız toplumundan yola çıkarak, kozmolojik bir bakış ve eşsiz bir duyarlılıkla insanlığa ulaşır. Fantine'in, Cosette'in, Marius'ün, Saint-Denis Sokağı barikatlarının, Paris'in, Javert'in ve Jean Valjean'ın sefaletten sevgiye, felaketten iyiliğe ve karanlıktan aydınlığa uzanan hikâyeleri Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi'nin 250. kitabında okurlarla buluşuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1724

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%76
%14
%6
%0
%4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

27.09.2019

Mükemmel

Bence çok güzel bir kitap herkese tavsiye ediyorum

03.09.2019

Puanlama

10/10

14.08.2019

VİCDAN YARGIÇTIR!

Sefiller, epey zamandır varlığının bilincinde olduğum fakat okumaktan (onca övgüye rağmen) kaçındığım bir kitaptı. Yoksulluğun ve fakirliğin derinliklerinde boğacak bir romana daldığımı düşünürken kendimi çok daha farklı bir yerde buldum. Elbette yoksulluktan ve açlıktan, açlığın insana neler yaptırabileceğinden net bir şekilde bahsediyordu. Fakat amaç kesinlikle duygu sömürüsü değildi. Ortada bir gerçek var ve bu gerçeği olabildiğince güzel aktarıyordu yazar. Benim gibi bir dram düşmanı bile keyifle okumaya devam ediyordu. Bir yandan şaşkınlık içindeydim, diğer yandan büyük ölçüde düşürdüğüm beklentimin çok çok üzerine çıkmış olan roman etrafımı çeviriyor ve o günün Paris’ine doğru çekiyordu. Toplumca unutmak için son derece hevesli olduğumuz çok önemli bir detayı bağırdı yüzüme kitap boyunca: VİCDAN YARGIÇTIR!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız