4,5/5 - 270 Kişi Yorum Yap, Kazan!
30,4 TL
40,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 22 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 23 Ekim
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Ahmet Hamdi Tanpınar'ın şiiri sembolist bir ifade üzerine kurulmuştur. Aynı anlatım tarzı romanlarına da zaman zaman sirayet eder. "Saatleri Ayarlama Ensitüsü" toplumumuzun bu değişme süreci içindeki durumunu, fertten yola çıkarak topluma varan bir teknikle anlatıyor.Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dergah Yayınları

 

Puanlamalar

%84,5
%10,2
%2,3
%1,1
%1,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.09.2019

keyifle okunur, tad bırakır...

Okuduğum ilk kitabıyla kendisine hayran olduğum Ahmet Hamdi’nin bu kitabı hakkında bir şeyler karalamak istedim. Saatleri Ayarlama Enstitütüsü,günümüzde bile derin bir incelemeyi hak eden bir roman.Tanpınar’ın kendi sözleriyle giriş yapmak gerekirse bu roman: “İki âlem arasında salınıp duran bir halkın boşluğu.”Derinliği ve felsefesi olan bir roman, aynı zamanda oluşturduğu evren, merakınızı çekecek bir ilgi değerine sahip. Anlatım hususunda; bazen kıvrak bir zekanın muzip mizahını, absürt komedisini görürken bazen de gerçekle gerçeküstüyü yumuşak geçişlerle birbirine bağlayan, ustaca yapılmış metaforik ve simgesel bir anlatımla karşılaşıyoruz. Ancak bu anlatım öyle zorlayan bir anlatım değil. Aksine zekice yapılan mizahi bir anlatımı olduğu için bol bol ‘bıyık altı’ güldürüyor ve kendini sevdiriyor.

23.08.2019

Toplumsal yozlaşma

Eser Osmanlı'nın son dönemlerinde başlıyor ve Cumhuriyet ile beraber gelen kültürel yozlaşmalara değiniliyor ve bu durum pek te anormal bir durum olarak  verilmese de asıl anlatılmak istenen yozlaşmış ilşkilerin yarattığı yeni toplumsal sorunlar ve insanların bu sorunlarla mücadelesi veya sorunlar karşısında çaresiz kalması.

24.12.2018

saatleri ayarlama enstitüsü

okurken yanınızda sözlük olması şart yoksa çoğu kelimenin manasını analamadan sayfaları okuyup geçiyorsunuz ama kesinlikle okunmalı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız