32,5 TL
Standart Teslimat : 12 Ağustos - 15 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Pazarlık Kitap Açıklaması

 


1890'lı yıllarda Yahudiler, Rusya başta olmak üzere Romanya ve Yunanistan'da uğradıkları baskılar yüzünden bu ülkeleri terk etmek zorunda kaldılar. Sığındıkları ilk ülke ise Osmanlı Devleti oldu. Dönemin Padişahı II. Abdülhamid, başlangıçta insani nedenlerle Yahudilerin Filistin dışındaki Osmanlı vilayetlerine yerleşmelerine izin verdi. Fakat Yahudiler 'vaad edilmiş topraklar' olarak kabul ettikleri Filistin'e yerleşmek istiyorlardı. II. Abdülhamid'in saltanatı süresince bu konuda yoğun çabalar harcadılar. Bütün bu ilişkiler ağının ne şekilde örülüp nasıl sonuçlandığını elinizdeki kitabı okuduğunuzda öğrenebileceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 229

Baskı Yılı: 2010


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeditepe Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.03.2017

Sıkılmadan Okuyacaksınız...

II. Abdülhamid döneminde İsrail'in temellerinin atılışını ve yaşananları merak edenlerin okuması gereken oldukça güzel bir kitap.

12.12.2011

Bu kitap için mi yazdınız yorumu?

Birincisi kitabı yazan Vahdettin Engin isimli bir yazar, sanırım onu göremediniz ki söylediğiniz kişilerden bunu anladım.
İkincisi eğer yanlış kitap değilde bu kitabı okuduysam ki ismi buydu ben dikkatli baktım.., Sadrazamı ve Osmanlıyı övmüyor belgelerle açıklamaya çalışıyor anlatmak istediği olayı. Bide bi arkadaşım elimde bu kitabı gördüğünde bu Sadrazamı kötülemiş demişti ) Yani lütfen kitapları okumadan onlara saygısızlık yapmayın malum şu zamanda geçmişe vurmak para ediyor, sizde vuranlardan olmayın bilip bilmeden.
Üçüncüsü bende Osmanlının eksiklerine ve yaptığı bazı uygulamaların iyi olmadığını biliyorum ama şu zamanda bile hangi ülke tam anlamıyla becerebiliyor ki o zamanlardan daha ileride olduğumuzu düşündüğümüz halde...

10.05.2010

Murat Bardakçı ve Kankası İlber

Bu ikisini TV'de seyrediyorum bazen. Gerçekten bu kadar Osmanlı hayranlığı olamaz. Adamlar tarihçi değil de sanki Sadrazam-ı azam olmuşlar asırlar evvel. Bütün önemli olaylar ve isyanlarda suçsuz olan tek kurum padişah ve çevresi. Bu adamları Habertürk, Skytürk ve bilmem ne Türk kanallarından seyretmekten bıktık.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.