7,6 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Oz Büyücüsü Kitap Açıklaması

 

Artık basmakalıp cinler, cüceler ve perilerle birlikte, yazarların her hikâyeden birtakım ürkütücü dersler çıkarmayı vurgulayarak, tüyler ürpertici ve korkunç olaylar anlatmadığı, yepyeni ’şaşırtıcı hikâyelerin’ zamanı geldi.” Amerikalı yazar L. Frank Baum, 1900 yılının Nisan ayında, çocuk edebiyatında yeni bir çığır açacak Oz Büyücüsü adlı eserinin ön sözüne bu kelimeleri yazıyordu. Gerçekten de, Kansas’ın uçsuz bucaksız çayırlarının ortasında yaşarken, korkunç bir hortumla Oz Diyarı’na sürüklenen ve olağanüstü maceralar yaşayan Dorothy’nin öyküsü, çocuk edebiyatına modern bir kimlik kazandırdı. Ülkemizde daha çok film olarak tanınan Oz Büyücüsü’nün romanı çok daha sürükleyici, çok daha eğlenceli…

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.09.2020

İş Çocuk Yayınları

Bu kitaptan sonra İş Çocuk Yayınları'nın diğer kitaplarını da almaya başladık. Kısaltılmış metinler olmasına rağmen bence ilkokul çağı çocuklar için yeterli ve kitap okuma alışkanlığı yaratacak seriler.

05.12.2019

Çocuklar için İlgi Çekici

3,5 yaşındaki kızım hikayenin çizgi filmini izleyip çok beğendi. Bunun üzerine 1939 yapımı sinema filmini buldum ve beraber izledik. Bu film bir müzikaldi. Yapım yılına göre de inanılmaz derecede güçlü bir sahne dekoru vardı. Gerçekten etkileyiciydi. Şimdi de kitabını aldık ve daha ilk günden kızıma okuduğumda bir saat boyunca pür dikkat dinledi. "Arkası yarın"a dönüşen bir seri oldu. Erkek çocuklarını bilmem ama  Dorothy'den ötürü özellikle kız çocuklarının çok ilgisini çektiğini söyleyebilirim..

07.05.2019

Güzel bir kitap

Büyülü bir evreni deneyimlemek, izlemek için harika bir kitap. Çocuklarınızla mutlaka okumanız, o evrende geçen oyunlar üretmenizi tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.