612,0 TL
Standart Teslimat : 01 Aralık - 04 Aralık
Bu üründe kargo bedava!

Osmanlı İmparatorluğu Posta Tarihi Kitap Açıklaması

 

Arşiv belgeleri ışığında hazırlanmış ve özgün malzemeyle desteklenen ilk kapsamlı araştırma.

Osmanlı döneminde uygulanan posta ücretlerine ilişkin tarifeleri kaynaklarıyla birlikte toplu halde ve uygulamalı olarak gösteren bir eserin olmaması ülkemiz posta tarihi ve filatelisinin büyük bir eksikliğidir. Bu çalışmanın amacı, bir taraftan yıllar boyunca yayınlanmış dağınık bilgilerin ve diğer taraftan arşivlerde yer alan açıklamaların derlenmesi suretiyle konuya ilgi duyan herkese kapsamlı bir başvuru kaynağı sağlamaktır.

The first uniquely illustrated comprehensive study based on original archival material.

Turkish philately has been missing a fully comprehensive body of information relating to postal rates during the Ottoman era. This study attempts to fill this gap by creating an inclusive resource based on multiple diverse pieces of public information as well as documents found in the extensive Turkish national archives.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.11.2018

Büyük emek

Kitap çok değerli bir yapıt.Emeğin karşılığını alır umarım.Konu ile ilgili olmayanlara bile çöl ilginç gelecek belgeler var.Yazarı kutluyorum..Yukardaki yıldızlardan 5 ini de hak ediyor..Mehmet’ Ersil

22.11.2018

Mükemmel bir çalışma eseri...

Sayın Turhan Turgut bu çalışmasında bizi yüz yıl öncelere götürüp günümüzün modern tabiri "iletişim çağı"nın  Osmanlı Imperetorluğunda  posta/haberleşme, bilgi ve belge aktarımı tarihini nasıl başlayıp ne gibi aşamalardan geçtiğini bilgi ve belgelerle vermiştir. Kitabın ayni anda bir cilte iki dilde -Türkçe ve Ingilizce - yazılması tarihi degerini ulısallaştırmıştır. Kitabın başka bir değeri de onu yeni gelen nesillere o günün hayat tarzı, mimarisi ve genel kültürünü çok nefis bir şekilde yansıtmıştır. Kitabın bu konuda uzmanlara  kaynak ve geniş okuyucu kitlesine tarihi bilgilerle yardımcı olacağından eminim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.