4,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap
18,55 TL
28,5 TL %35
Standart Teslimat : 26 Ekim - 30 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Orlando Kitap Açıklaması


Virginia Woolf'un romanları arasında Orlando, her türlü olabilirliği ve gerçekliği dışlayan, fantastik öğelerle bezenmiş konusu, coşkulu, abartılı, mizah yüklü anlatımıyla özgün bir yere sahiptir. İngiltere'nin en soylu ve nüfuzlu ailelerinden birinin tek mirasçısı olan olağanüstü güzel, duyarlı, şair ruhlu Orlando, serüven dolu yaşantısına Kraliçe I. Elizabeth'in gözdesi ve haznedarı olarak başlar. Arayışlar içinde geçen inişli çıkışlı dört yüz yıllık yaşamının orta yerinde büyük bir dönüşüme uğrar. İstanbul'da II. Charles'ın elçisi olarak bulunduğu sırada mucizevi bir biçimde kadın olur. Bir süre Bursa dolaylarında Çingeneler arasında doğayla iç içe yaşar. Yeni kimliğiyle İngiltere'ye döndüğünde 18. yy edebiyat çevrelerinin ünlü nüktedanları arasında can sıkıntısından patlar, 19 yy'ın kadınlara biçtiği rolün içinde boğulacak gibi olur. Ancak aykırı, enerjik, sorgulayan kişiliğinin yardımıyla tüm toplumsal değişimlerin ve kendi yaşamındaki büyük dönüşümün üstesinden gelmeyi başarır. Romanın sona erdiği 1928 yılında olanca boyun eğmez çağdaşlığıyla dimdik ayaktadır...Sayfa Sayısı: 244

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

"Başkan onun hakkında şu kararlara vardı: (1) O, ölüydü, ve dolayısıyla herhangi bir mülkü olamazdı, (2) bir kadındı ve bu da ölü olmasıyla eşdeğerdi…"

Orlando, Woolf’un yazılarındaki saf canlılığı göstermek açısından eşsiz bir örnek. Bu eser, hem bir biyografinin bizzat kendi doğası hem de cinsiyet ve tarih üzerine kışkırtıcı bir irdeleme; bu kitap ilk basıldığında şaşırtıcı biçimde oldukça popüler oldu. Kitap 400 yıllık hayatı boyunca Orlando’nun maceralarını anlatır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%87,5
%12,5
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.