4/5 - 11 Kişi Yorum Yap
18,9 TL
30,0 TL %37
Standart Teslimat : 20 Eylül - 24 Eylül
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

On Kişiydiler (On Küçük Zenci) Kitap Açıklaması

Yıl 1939. Avrupa savaşın eşiğindedir. Her biri ürkütücü sırlar taşıyan on kişi, Devon kıyısında bulunan Asker Adası’ndaki ıssız bir malikâneye davet edilirler. Ancak malikâneye giden grubu bir sürpriz beklemektedir, zira ev sahibi Bay ve Bayan Owen ortalarda yoktur. Geçmişlerindeki karanlık sırlardan başka hiçbir şeyleri olmayan bu insanlar adada mahsur kalmışlardır. Konuklar bir süre sonra gizledikleri sırları birbirlerine anlatmaya ve teker teker ölmeye başlarlar...

On Kişiydiler romanı, Amerika’da 1940’lardaki ilk basımından, İngiltere’de ise 1980’lerden beri “And Then There Were None” adıyla yayımlanmaktadır. Zamanında normal karşılanan ama aslında bu amaçla kullanılmasa da günümüzde ırkçı sayılabilecek bazı kelimelerin, Agatha Christie’nin ailesinin ve ajansı ACL’in kararıyla yeni dile uyarlanması uygun bulunmuştur. Bu nedenle; daha önceleri “On Küçük Zenci” adıyla yayımlanan bu romanı kırıcı dilinden arındırarak, yeni bir isimle okura sunmayı uygun buluyoruz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%54,5
%27,3
%18,2
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.06.2021

Gerçek Bir Başyapıt

Agatha Christie'nin okuduğum ilk  kitabı ve en etkilendiğim kitabı. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

04.06.2021

Tek kelime ile efsane.

Harika , herkesin okuması ve okutmasi gereken bi kitap

03.03.2021

başyapıt

okuduğum ilk eseriydi, aynı etki aynı şiddetle devam ediyor

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.