40,3 TL
Standart Teslimat : 06 Aralık - 09 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

On Kişiydiler (On Küçük Zenci) Kitap Açıklaması

 

Size de günlük hayattaki aksiyon ve macera yeterli gelmiyor mu? Öyleyse hayatın heyecanını artırmak için Agatha Christie'nin On Kişiydiler romanını okumak doğru bir karar olabilir. Agatha Christie kitapları, ortaokul dönemi öğrencilerinden başlamak üzere her yaş grubuna hitap eden sürükleyici ve gizemli maceraları barındırıyor. Polisiye roman okumayı seven her okurun yolu muhakkak bu başarılı yazarın eserleri ile kesişir. Siz de başka insanların ölümüne sebep olan, daha sonra sessiz sedasız yaşamına devam eden insanların cezalandırılışını görmek isterseniz On Kişiydiler romanını mutlaka okumalısınız.

 

''On Kişiydiler'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Sürpriz sonlu kitaplardan biri olan On Kişiydiler, yazarın sürükleyici üslubu ve başarılı kurgusu ile halk tarafından en sevilen kitaplarından biri haline geliyor. Eser, Polisiye Yazarlar Derneği'nin ve Amerika'nın Gizemli Yazarları'nın yayımladığı en iyi 100 polisiye roman içerisinde yer alıyor. Ancak yazarın en çok satılan romanlarından biri olan eserde ne bir polis ne de bir dedektif yer alıyor. Sır gibi sakladıkları suçlarının cezalandırılmayacağını sanan on kişinin gizemli ölümlerini araştıran kimse yok. Romanın sürpriz sonuna bir an evvel ulaşmak için kitabı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Toplam 244 sayfadan oluşan romanın aynı zamanda çeşitli ülkelerden çıkmış dizi ve filmleri de mevcut. Gizemli maceraları ve şaşırtıcı sonları seviyorsanız On Kişiydiler'i kaçırmamalısınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Agatha Christie'nin en çok satan romanlarından olan On Kişiydiler'in ilk isminin ''On Küçük Zenci'' olduğunu, daha sonra yazarın karar değiştirip 'On Küçük Kızılderili'' şeklinde karar kıldığını biliyor muydunuz? Yazar 85 yaşında hayata veda ettikten yıllar sonra Amerika'da yaşanan ırkçılık olayları sebebiyle ve Agatha Christie Vakfı'nın talebiyle eserin adının ''On Kişiydiler'' olarak değiştirilmesine karar verilir. Romanları, kısa hikayeleri ve tiyatroları olan yazar; dünyada en çok kitap satan yazarlar arasında. Türkçe ilk basımı 1988'de yapılan romanın yıllar içinde birçok yayınevi adı altında yayımlandığı görülür. Altın Kitaplar Yayınevi imzasıyla Çiğdem Öztekin tarafından 2021 yılında Türkçeye çevrilen 244 sayfalık eserin sürükleyici bir anlatımı bulunur. Sesli anlatımları seviyorsanız On Kişiydiler eserinin radyo tiyatrosuna uyarlamasını dinleyerek ayrı bir sanatsal haz yaşayabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1976 yılında yaşama veda eden başarılı yazar Agatha Christie'nin yüzü aşkın eseri bulunuyor. On Kişiydiler romanını okuduktan sonra Doğu Ekspresinde Cinayet, Güvercinler Arasında Bir Kedi, Beklenmeyen Misafir ve Çarpık Evdeki Cesetler gibi aynı çarpıcılıktaki Agatha Christie romanlarına hız kesmeden devam edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.01.2022

Olağanüstü

Kitap, akış, kurgu, bağlayış, karakterler, konu, olay ve en önemlisi de mekân olarak olağanüstü bir şekilde hazırlanmış.

04.12.2021

On küçük zenci

Radyo tiyatrosunu dinleyin lütfen :)

30.06.2021

Gerçek Bir Başyapıt

Agatha Christie'nin okuduğum ilk  kitabı ve en etkilendiğim kitabı. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.