Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Okçu'nun Yolu Kitap Açıklaması

 

Hayatınıza farklı bakış açıları katacak ve sizde olumlu etkiler bırakacak bir kitap sizi bekliyor! Özgün metaforlarla anlatmak istediğini aktaran Paulo Choelho'nun Okçu'nun Yolu adlı romanı, bir okçunun hikâyesinden yola çıkarak insanlığa sesleniyor. Ne zaman bittiğini bile anlamayacağınız, akıcı ve kısa süren bir hayat dersi sizlerle. Gelin, baş ucunuzdan ayırmak istemeyeceğiniz Okçu'nun Yolu romanında sizleri nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Okçu'nun Yolu" adlı kitabı neden okumalısınız?

Paulo Coelho'nun özgün metaforlarından ve 168 sayfadan oluşan eşsiz bir hikâye sizi bekliyor. Bir köyde marangoz olarak yaşayan ve ülkenin bilinen en yetenekli okçusu olan Tetsuya'nın yaşadıkları, derin düşüncelere dalmanızı ve kendi hayatınıza dönüp bakmanızı sağlıyor. Tetsuya, sadece yetenekli bir sanatçı değil aynı zamanda erdem sahibi ve tüm insanlığa etki edecek felsefi görüşe sahip bir insan. Tetsuya sıradan hayatına devam ederken bir gün başka ülkeden bir okçu gelerek Tetsuya'ya meydan okuyor. Tetsuya, bu meydan okuma karşısında şaşkınlık yaşasa da bu teklifi kabul ediyor. Bu mücadele bir güç gösterisi değil Tetsuya'nın birikimini ve okçuluk felsefesini aktarmak üzere kabul ettiği bir yarış oluyor. Romanda "yola çıkış niyeti" olarak tanımlanan okun ne yöne ve ne şekilde gittiğini etkileyen birçok etmen bulunuyor. Tetsuya'nın aktardığı felsefe, yediden yetmişe herkesin soluksuz okuyacağı farklı bakış açıları sunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yazar Paulo Coelho'nun bu romanı Türk olimpik okçusu Mete Gazoz'a adadığını biliyor muydunuz? Aslında roman, 2003 yılında Portekizce olarak yazılır fakat 2021 yılında Mete Gazoz'a adanarak tekrar raflardaki yerini alır. Eserde tıpkı Mete Gazoz gibi bir okçunun hayatına yön verişi ele alınır ve eser, ilk günden itibaren dünya çapında ilgi odağı hâline gelir. Can Yayınları'ndan çıkan roman, Emrah İmre'nin çevirisi sayesinde Türk okurlarıyla buluşur. Kitapta yer alan çizimler ise Murat Kalkavan imzası taşır. Eserde okçunun kullandığı yay ve ok, bunları kullandığı esnadaki duruş ve atış; hayatla bağdaştırılır. Elinizden çıkan her ok, kararlarınız ve yaşadıklarınız anlamına gelir. Her okun gidişi; duruşa, atış şekline, dışarıdan gelen etkenlere göre farklılık gösterir. Eser, tüm bunları okurken hayatınızı nasıl yönlendirdiğinizi fark etmenizi sağlar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Paulo Coelho'nun özgün ve keyifli kalemini Okçu'nun Yolu adlı eserinde sevdiyseniz sizi bekleyen başka eserleri de bulunuyor. Simyacı ve Piedra Irmağı'nın Kıyısında Oturdum Ağladım adlı romanları okuyarak yazarın derin anlatımını deneyimlemeye devam edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.01.2022

Yönlendirici

Bazı sayfaları hakikaten başucu yazısı.

10.01.2022

Okunmalı

Anlatımın zenginliği; Mutlaka okunmalı...

12.10.2021

Güzel kitap

Başucu kitabı olabilecek nitelikte bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.