165,0 TL
Standart Teslimat : 09 Ağustos - 12 Ağustos
Bu üründe kargo bedava!

Niteliksiz Adam Seti-4 Kitap Takım Kutulu Kitap Açıklaması

 

NİTELİKSİZ ADAM SETİ

Kayıp Zamanın İzinde ve Ulysses’le birlikte modernist roman türünün ve aynı zamanda Dünya Edebiyatı’nın başyapıtlarından olan Niteliksiz Adam tam metniyle 4 cilt halinde, M. Sami Türk’ün çevirisiyle Türkçede! Musil'in 1920’lerin başından 1942’de ölümüne güne değin üzerinde çalıştığı ancak tamamlamayı başaramadığı Niteliksiz Adam, görünürde ana karakter Ulrich’in nitelik kazanma çabalarını ve bir grup Avusturyalı entelektüelin Paralel Faaliyet adını verdikleri bir oluşum içerisinde “önemli bir şeyler” yapma teşebbüsünü anlatırken, özünde “hiçbir şey yapamamanın” romanıdır; herkes eyleme geçmek ister ama geçemez, herkes çok ciddidir ama bu ciddiyet zamanla trajikomik bir hal alır, kitapta aslında çok şey anlatılır ancak bir yandan da hiçbir şey anlatılmaz; Niteliksiz Adam, her şeyin ve hiçbir şeyin romanıdır. Hem kesinlik hem de belirsizliklerle doludur. Fikirsizlik üzerine yazılmış, fikirlerle dolu devasa bir eserdir.

 

“Bu kitap bir hiciv değil pozitif bir konstrüksiyondur. Bu, bir psikoloğun kitabı değildir. Bir düşünürün kitabı değildir (çünkü düşünce unsurlarını öyle bir düzene sokmaktadır ki o düzen) … bir şarkıcının kitabı değildir. Başarılı olan, başarılı olmayan bir yazarın kitabı değildir. Kolay da zor da bir kitap değildir, çünkü bu tamamen okura bağlıdır. Böyle devam etmek zorunda kalmadan, bu kitabın ne olduğunu bilmek isteyen herkesin onu bizzat okumasının (benim veya başkalarının hükmüne güvenmeyip bizzat okumasının) en iyisi olacağını söyleyebileceğimi zannederim.”

-  ROBERT MUSIL -

 

NİTELİKSİZ ADAM - 1

NİTELİKSİZ ADAM - 2

NİTELİKSİZ ADAM - 3

NİTELİKSİZ ADAM - 4

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.07.2022

Muhtesem eser

Edebiyat sever okuyucuların kitaplığında mutlaka bulunması gereken bir eser. Ağır edebiyat denilen türden okumadan önce biraz araştırma yapılmasında yarar var

24.08.2021

Fiyatı Uygunken Kaçırmayın

Şimdiye kadar okuyup hayatınızı bir kısmıyla alt üst edecek bir kısmıyla değiştirecek nitelikte bir kitap.

07.07.2021

Okumak için neyi bekliyorsunuz?

Edebiyat tarihinde yazılmış en kallavi eserlerden biri, tüm zamanlara seslenen harikulade bir eser. Çeviri konusunda endişe eden arkadaşlar olmuş, ben mukayeseli okuyorum YKY baskısıyla. Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.