Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Ninni Kitap Açıklaması

 


Dil uzaydan gelme bir virüstür! Chuck Palahniuk Ninni'de William Burroughs'un bu sözlerinin devamını getiriyor:
Sallanmakta olan bir gevezelik kulesinde yaşıyoruz. Doğal yaşam katledildiği için yalnızca dilin kargaşa dolu dünysı kaldı elimizde.

Ve bir de ölüm şarkısı...

Gazeteci Carl Streator, ani bebek ölümleri üzerine bir yazı dizisi hazırlamakla görevlendirilir. Araştırmaları sırasında, ölümler arasında meşum bir bağ keşfeder: Ölüm Şarkısı.
Aklından geçirildiğinde bile ölümcül bir silahtır bu. Şarkının hakimiyetine giren Streator, istemese de bir seri katildir artık. Amacı ise daha fazla insanı öldürmek değil, şarkının yayılmasını engellemektir. Hayaletli evlerin emlakçısı Helen Hoover Boyle ile birlikte, şarkıyı avlamak için ülke çapında bir yolculuğa çıkarlar.Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

DOSYA: Yeraltı Edebiyatı
Merve Fergökçe

“Yeraltı” deyince tam olarak gün yüzüne çıkmamış olanı vurgulayan bir tanım pek de yanlış olmaz: konuşmadıklarımızdan, düşünmediklerimizden, aykırı gördüklerimizden, standart akımın dışında kalan bir yerlerde içten içe kaynayan bir anlatım hatta yakarış ve ilgi çekme biçimi.

18. Yüzyıldan günümüze kadar süregelen bu önemli yazı biçimi; öncelikle cinselliğin, şiddetin, insan psikolojisinin dehlizlerinin, inanca ve ahlaka ters düşen her türlü tutumun övüldüğü, yüzlerin etik değerlere ters dönüldüğü bir oluşumdur ve “normal”e olan karşı duruşuyla edebiyatı besleyen en önemli kollardan biri haline gelmiştir.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.09.2010

Vasat

Tekinsiz ve Ninni kitabı diğer kitaplarının yanında çok vasat kalıyor. Yazar hakkında kötü bir önyargı oluşmaması için diğer kitaplarından başlanmalı. Çünkü diğerleri şaheser ve Palahniuk gerçekten iyi bir yazar, okumayan çok şey kaybeder.

13.04.2007

Ninni

Azmettim Ayrıntı yayınlarının bu serisini bitireceğim. Hepsi başarılı bu serinin, daha kötü bir kitaba rastlamadım. Kaldı ki  C.P. takdire şayan bir yazar. Kitabı daha bitirmedim fakat bilindik bir konu olasada "farklı" bir kitap olduğundan eminim..

07.04.2007

Yine şaşırtıcı

Dövüş klubünün usta yazarından yine bir klasik olacak kadar güzel bir kitap. Okumaktan hoşlanmayanların bile rahatlıkla okuyabileceği, sanki film izliyormuş gibi bir akıcılığa sahip olan kitabı kaçırmayın. Alın okuyun. Bu arada ben IDéEFIXE'e çalışmıyorum :)))

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.