4,5/5 - 15 Kişi Yorum Yap, Kazan!
30,8 TL
44,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 21 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

19. yüzyıl Kanadası’nda İrlanda göçmeni, 16’lık hizmetçi Grace Marks. Patronunu ve metresini öldürmekle suçlanıyor. Bu vahşi cinayette suç ortağı James McDermott, asılırken bütün suçu bu kızıl saçlı güzele yıkıyor. Basın, Kilise, politikacılar, ahlakçılar, ruhun peşinden koşan İspirtizmacılar, bilinci keşfetmeye çalışan bilimciler el yordamıyla bir “cani”nin portresini tamamlamaya çalışırken, Grace melek mi şeytan mı olduğunu ele vermeyen ifadesiyle hikâyesini müphemliğin sınırında tutmayı başarıyor.


 


Margaret Atwood gerçek bir olaydan yola çıkarak yazdığı Nam-ı Diğer Grace’te “melek” ve “şeytan” olarak kadın algısıyla inceden inceye dalgasını geçerken, bu edebi Mona Lisa portresiyle 19. yüzyıl bilimini, ahlakçılığını çaresiz bırakıp insan ruhunu, ancak edebiyatın, sanatın görebileceği o derinliğe, suçun toplumsallığının tam ortasına çekiyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%80
%6,7
%13,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

25.07.2019

Grace masum Mary Whitney gerçek olmalı

Yazarın gerçek bir olaydan bulguları toplayıp romanlaştırılması kitabı güzelleştiren tarafı. Dönemin toplumsal ilişkilerinin ve inançlarının kitapta yer bulması anlatıma başka bir boyut kazandırmış. Kalbimizden geçen Grace’in masum, Mary Whitney’in gerçek olması..

03.03.2019

Etkileyici

Konusunu yaşanmış bir öyküden almasıyla dikkatimi çeken ve kitap boyunca aranan cevabın okurun yorumuna bırakılmasıyla beni kendine bağlayan kitap. Hala Grace'in herkes kadar masum olduğuna inanıyorum, inanmak istiyorum.

12.02.2019

Grace ‘in melek mi şeytan mı olduğunu okuyun ve siz karar verin...

Yazar bu romandaki hikayeyi 1843 yılında yaşanan gerçek bir olaydan esinlenerek romana dökmüş.Kitaptaki anlatım, nasıl ve kim tarafından tam olarak işlendiği belli olmayan bir cinayet etrafında dönüyor.Hikayesini dinlediğimiz kişi ise, bu vahşi cinayete adı karışan 16 yaşındaki bir genç kız, Grace Marks .Grace o kadar zeki ve ikna yeteneği o kadar güçlü bir kız ki anlattıklarından hangisi gerçek hangisi yalan anlamak imkansız.Grace ‘in melek mi şeytan mı olduğunu okuyun ve siz karar verin...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız