32,2 TL
Standart Teslimat : 28 Mayıs - 31 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Naif. Süper Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

 

Ülkemizde Doppler romanıyla tanınan ve Norveç’in en çok okunan yazarlarından biri olan Erlend Loe’dan sadeliğiyle pırıl pırıl parlayan ve tüm dünyada ses getirmiş eğlenceli bir roman: Naif. Süper. Loe, bu romanda karşımıza son derece sempatik ve kafası bir o kadar karışık bir kahraman çıkarıyor ve onun anlam arayışına ortak olmamızı sağlıyor. Yirmi beşine basmasına rağmen dünyaya uyum sağlayamadığını, amatörlüğüyle yaşamdan dışlandığını hisseden naif kahramanımız, zaman hızla akıp giderken insanların her sabah uyanıp koşa koşa işe gitmesi karşısında şaşkınlığa uğruyor ve yaşadığı buhranın devasını kitaplarda, ormanlarda ve oyuncakçı dükkanlarında arıyor. Bu romanın evreninde en karmaşık kuramlar en basit gerçeklerle aynı ağırlığı taşıyor ve yaşamın her saniyesi aynı ciddiyeti hak ediyor... Hayatın anlamı mı dediniz? Liste yapmanın güzelliğinde, oyun oynamanın öneminde ve anların -veya sayfaların- arasında bir yerde yatıyor ve onu keşfetmenizi bekliyor.

Tüm dünyada yirmi dilde okuruyla buluşan Naif. Süper’in basitliğindeki bilgeliğe hayran kalacak, bilgeliğinin basitliğinden ilham alacaksınız.

“Sayfalarından yaratıcılık ve yetenek akıyor.” - Dagbladet - 

“Loe, Salinger’a özgü o incelikli dokunuşa sahip, isimsiz anlatıcısı da Holden Caulfield’i çağrıştırıyor. Büyüleyici bir roman.” -  The Times - 

 

Editör: Sanem Sirer

Kapak Tasarım: Nazlım Dumlu

 

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.08.2021

Naif

Kuzey edebiyatı için güzel bir örnek.

23.10.2019

Aşırı tavsiye

Erlend Loe'nin yazdığı ve aşırı beğendiğim bir kitap. Küçük bir çocuğun gözünden dünyayı, saf kalmayı ve büyümeyi anlatıyor. Kesinlikle okunmalı.

28.02.2019

Naif Bir İtiraz

The Times'ın kitap hakkında yaptığı yorumu sonuna kadar haklı bulabiliriz. Bu kitap tam olarak Çavdar Tarlasındaki Çocuklar kitabındaki Holden Caulfield gibi kendi halinde itirazları olan bir çocuğun,  25 yaşına geldiğinde hala naif kalması ve hala zamanın hızına ve gereklerine kendi halince itiraz etmesinin kitabıdır. Öyle ki, bu çocuk Homo Faber kitabının ana karakteri Walter Faber gibi olmak istemiyor diyebiliriz. Rasyonel ve ölçülebilir dünyanın, hızın ve hızda kaybolan her şeyin karşısında naif kalmakta diretiyor. Ne yapacağını bilmeyen ama soru sormaktan vazgeçmeyen ve hayatı küçümsemeyen bir karakterin kitabı. Erlend Loe bu kitapta bizi zamanın hızından ve bulanıklığından koparıp, 'büyümekte' ısrarcı olmayan bir gencin berrak dünyasına götürüyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.