19,55 TL
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
39,10 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
22,00 TL
41,55 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
+
Yapı Kredi Yayınları
22,75 TL
42,30 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
39,10 TL

Mutlu Su Aygırı Kitap Açıklaması

 

Birçok kişi, kendini sevmek yerine kendinden daha iyi durumda olduğunu düşündüğü kişilerin hayatına özeniyor. Daha zengin ve güzel olmayı, daha farklı bir hayat sürmeyi diliyor. Richard Edwards'ın yazdığı Mutlu Su Aygırı isimli kitap da bu konuyu minik bir su aygırının bakış açısından ele alıyor. Böylece çocuklara anlamlı mesajlar iletiyor. Gelin, verdiği mesajlarla çocukların gelişimine katkı sağlayacak kitabın detaylarına göz atalım.

 

"Mutlu Su Aygırı" adlı kitabı neden okumalısınız?

31 sayfadan oluşan Mutlu Su Aygırı; okul öncesi 6 ay ve 5 yaş arasındaki çocuklar için uygun olarak görülse de kendini olduğu gibi sevmenin önemini yeni kavramaya başlayan çocuklardan, kendini sevme konusunda problemleri olan yetişkinlere kadar her yaştan insanın ders çıkarabileceği nitelikte özellikler taşıyor. Yazar; yalın ve anlaşılır anlatımıyla herkesin farklı özellikler taşıdığını, kimsenin başkasına benzemesine gerek olmadığını vurguluyor. Su aygırının yaşadıkları; ne kadar değerli olduğunuzu ve kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktansa olumlu yönlerinize odaklanmanız gerektiğini hatırlatıyor. Böylece çocuklar, öz güven ve öz sevgi konularında önemli kazanımlar elde ediyor. Mutlu Su Aygırı isimli kitapta yer alan doğa ve hayvan tasvirleri çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor. Su aygırının söylediği şarkıyı söyleyerek çocuğunuzla eğlenceli şekilde vakit geçirmenize ortam hazırlıyor. Sevimli su aygırı, çocuğunuzun minik kalbini fethedecek ve çocuğunuz bu kitabı sizden tekrar tekrar okumanızı isteyecek.

 

Bunları biliyor muydunuz?

"Mutlu Su Aygırı" adlı kitabın 2021'in en çok okunan çocuk kitapları arasında yer aldığını biliyor muydunuz? İlk baskı yılı 2010 olan kitap, verdiği anlamlı mesajlarla 2021 yılında en çok okunan çocuk kitaplarından biri olmaya hak kazanır. Ayrıca TC Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayınladığı Çocuk Dostu Kitap Listesi'nde yer alır. Bu liste; evrensel ahlak kuralları ve millî manevi değerlere saygı duyulması, ayrımcılığı teşvik eden ve düşmanca anlatımların kullanılmaması, kötü söz söyleme gibi olumsuz davranışların kitapta ne şekilde ele alındığı ve Türkçenin doğru kullanımı gibi kriterlere göre belirlenir. İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basılan kitabın çizimlerini Carol Liddiment, çevirisini Sahire Arslan yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Richard Edwards'ın kaleme aldığı Mutlu Su Aygırı adlı kitabı okuduktan sonra aynı yaş grubuna hitap eden Sophie Schoenwald'ın "Hayvanat Bahçesinde Uyku Zamanı", Caroline Richards'ın "Sevginin Gücü", Peter Carnavas'ın "Kitapları Çok Seven Çocuklar" ve Carolin Helm'in "Yavru Hayvanlar Nasıl Uyur?" adlı kitaplara da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.05.2022

Bayıldık:)

Tam anlamıyla kitaba bayıldık.cocuklarim okuma bilmediğinden henüz ben okuyorum ve seslendirmeleri hayvanların tipine göre yapıyorum okurken çok eğleniyoruz sık sık okumamak istiyorlar.su aygirinin kendimizce besteledigimiz şarkısını çok sevdik arada mirildaniyoruz:)

18.03.2022

Beğendik

Biz bh sh aygırına bayılıyoruz şarkısını söylüyoruz uzun uzun yazılara rağmen çok güzel okuyoruz tavsiye her eve

19.08.2021

çok güzel

5 yaşındaki oğlum için aldım, çok keyif aldı okurken, aldığımdan beri her gün mutlaka okuyoruz. Farklı bireylerin/trülerin farklı özelliklere sahip olabileceğini ve hepsinin de kendince önemli olduğunu vurgulayan sevimli bir kitap. Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.