3,5/5 - 18 Kişi Yorum Yap, Kazan!
20,74 TL
29,63 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 14 Kasım
Standart Teslimat : 15 - 18 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Ali Rıza Efendi ve Zübeyde Hanım’ın oğlu, Latife Hanım’ın eşi, bize bu güzel vatanı bırakan Mustafa Kemal ATATÜRK, gözden kaçmış iç dünyası, mücadelesi ve özel hayatıyla...
 
Muhterem Valideciğim
Gerçekte vatan ve milletimizi kurtarabilmek için, askerliği bırakıp serbest olarak milletin başına geçmek ve milleti tek vücut bir hale getirmekle doğacak kudret ve ulusal gücü kullanmaktan başka çare yoktu. Ben de öyle yaptım. Elhamdülillah başarılı oluyorum. Pek yakında elle tutulur sonucu bütün dünya görecektir.
(...)
 
Ben, birkaç güne kadar bir kongre için Sivas’a gideceğim. Tekrar Erzurum’a döneceğim. Tekrar ediyorum: Her işittiğinize önem vermeyiniz. Pekâlâ bilirsiniz ki ben, yaptığımı bilirim. Netice görmeseydim başlamazdım.
Bu mektubumu getirecek olan (...) size benim hakkımda istediğiniz kadar bilgi verecektir. Kendisiyle bana bazı elbiselerimi gönderiniz. 
Ağustos 1919, Erzurum
 
Latife Hanım ve Halide Edib kitaplarının yazarı İpek Çalışlar’ın, roman akıcılığında kaleme aldığı bu kitap; titiz, derinlikli bir araştırmaya, Mustafa Kemal’in hayatının geçtiği yerlere yapılan yolculuklara, tanıklıklara ve belgelere dayanıyor. Anlatıya eşlik eden fotoğraflar ve zengin kaynakçasıyla Mustafa Kemal Atatürk benzersiz bir biyografi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Tamer Erdoğan 

 

 

Puanlamalar

%38,9
%16,7
%27,8
%0
%16,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.11.2018

Sıradan

Beklentiyi karşılamıyor, sıradan bir biyografi. Yeni pek bir bilgi katmadığı gibi dilde de bir orijinallik bulamadım. Fotoğraflar çok kötü ve küçük basılmış, metne pek bir anlam katmamış.

23.11.2018

M. K. Atatürk

Yazı dili güzel olmakla birlikte artık belli ki Atatürk hakkında söylenecekler küçük farklı tasarımlarla yinelenip, okuyucuya sunulmaktadır. Ne bu kitap ne de bir başkası bu yurdun kurucusu Atatürk'ün yaşamının farklı sayfalarını yeniden vermekten başka bir çaba değildir. Yazılacak olan teknolojinin uçarcasına geliştiği bir çağın gerekleriyle, Atatürk'ün düşünce ve ilklerinin uyumluluğu olmalıdır.

10.11.2018

Mukemmel bir biyografi

Bircok okudugum ataturk kitabi arasinda acik ara en iyisi.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız