Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı

Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı

Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı

9/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Yeni

Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
Ali Rıza Efendi ve Zübeyde Hanım’ın oğlu, Latife Hanım’ın eşi, bize bu güzel vatanı bırakan Mustafa Kemal ATATÜRK, gözden kaçmış iç dünyası, mücadelesi ve özel hayatıyla...
 
Muhterem Valideciğim
Gerçekte vatan ve milletimizi kurtarabilmek için, askerliği bırakıp serbest olarak milletin başına geçmek ve milleti tek vücut bir hale getirmekle doğacak kudret ve ulusal gücü kullanmaktan başka çare yoktu. Ben de öyle yaptım. Elhamdülillah başarılı oluyorum. Pek yakında elle tutulur sonucu bütün dünya görecektir.
(...)
 
Ben, birkaç güne kadar bir kongre için Sivas’a gideceğim. Tekrar Erzurum’a döneceğim. Tekrar ediyorum: Her işittiğinize önem vermeyiniz. Pekâlâ bilirsiniz ki ben, yaptığımı bilirim. Netice görmeseydim başlamazdım.
Bu mektubumu getirecek olan (...) size benim hakkımda istediğiniz kadar bilgi verecektir. Kendisiyle bana bazı elbiselerimi gönderiniz. 
Ağustos 1919, Erzurum
 
Latife Hanım ve Halide Edib kitaplarının yazarı İpek Çalışlar’ın, roman akıcılığında kaleme aldığı bu kitap; titiz, derinlikli bir araştırmaya, Mustafa Kemal’in hayatının geçtiği yerlere yapılan yolculuklara, tanıklıklara ve belgelere dayanıyor. Anlatıya eşlik eden fotoğraflar ve zengin kaynakçasıyla Mustafa Kemal Atatürk benzersiz bir biyografi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Tamer Erdoğan 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 560

Ebat : 15 x 23

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

ISBN: 9789750843273


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!