Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mitolojinin Gücü

Mitolojinin Gücü

Mitolojinin Gücü

Kutsal Kitaplardan Hollywood Filmlerine Mitoloji ve Hikayeler

7/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Zeynep Yaman
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

31 Ekim 1987'de aramızdan ayrılan Joseph Campbell dünyanın mitoloji alanındaki en önemli otoritelerinden biriydi. Aynı zamanda akademisyen, yazar ve öğretmen olan Campbell'a göre mitoloji evrenin müziğidir.

Televizyon gazetecisi Bill Moyers ile Joseph Campbell'ın diyaloglarını içeren bu kitap, PBS kanalı için çekilen 6 bölümlük bir televizyon programını temel alıyor.

Tüm yaşamını mitolojiye adayan Joseph Campbell, Bill Moyers'ın mitoloji ve hayatla ilgili tüm sorularına içtenlikle cevap veriyor. Neden herkesin mitolojiye ihtiyaç duyduğunu anlatıyor. Aşk, evlilik, çocuklarımıza anlattığımız hikâyeler, kurban kültürü, yaşam yolculuğumuz gibi modern dünya hallerini antik mitoloji bağlamında öyle bir ele alıyor ki önünüzde bambaşka bir bakış açısının belirdiğini fark ediyorsunuz.Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mediacat Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 312

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055755331

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap

Joseph Campbell, çağımızın mitoloji üzerine uzmanlaşmış, mitolojik yazarı... Türk okurları olarak onu “Yaratıcı Mitoloji”, “Tanrının Maskeleri” dizisi, “Kahramanın Sonsuz Yolculuğu” gibi çalışmalarından tanıyoruz. Çalışmalarının içeriğinin yoğunluğu ve çeviri sorunları, onu daha çok, anlamaya çalıştığımız yazarlar, arasına sokuyor da demek mümkün aslında. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!