34,05 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Misafir Kitap Açıklaması

 

Nermin Yıldırım okura bu kez garip bir Ev’in; hemşirelerin “abla”, hastaların “misafir”, başhekimin “baba” diye adlandırıldığı, her geçen gün daha katı kurallarla yönetilen tuhaf ama bir yandan da çok tanıdık bir akıl hastanesinin kapılarını aralıyor. Biri Ev sahibi, diğeri misafir, biri genç, diğeri yaşlı, biri geçmişe, diğeri geleceğe bakan Esin ve Rikkat’ten hareketle, içeridekilerin ve dışarıdakilerin, tek tek çıldırmaktan vazgeçip topluca delirenlerin buruk, muzip ve her şeye rağmen ümit dolu hikâyesini anlatıyor.

Yıldırım, Misafir’de yetkin ve zengin diliyle, yakın geleceğe dair ürkütücü, tuhaf ama bir o kadar da tanıdık bir dünya yaratıyor. Baskıcı bir düzende, bir akıl hastanesinde kurduğu bu dünya, dış dünyanın hem bir parçası hem de ta kendisi gibi görünüyor.

Misafir, normalini yitirmiş, çokça incinmiş, bolca incitmiş bir dünyada, kırılmış hayallerin, ertelenmiş sevgilerin, hakkıyla yaşanamamış ömürlerin ortasında, kendine sığınacak yer arayanların romanı. Yıldırım, sızının ve şifanın hikâyesini, o derin anlatımıyla, incelikle, şefkatle dokuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.03.2019

tavsiye edilesi

nermin yıldırım'ın bazı satırları o kadar hayatın içinden ve akılda kalıcı ki birden bire bir yerde hatırlayıveriyorsunuz.gerçekliğe tam da hayallerimizi kırdığı yerden temas ediyor kitaplarında.Misafir'i de önceki kitapları gibi çok beğenerek okudum.kendime rastladığım her şiiri acaba Asım'ın yazıp da veremediği şiir bu muydu diye yüzümde tebessümle bir kere daha okuyacağım.

20.02.2019

Hayaller ve Hayatlar

Sanalla gerçeğin birbirine karıştığı, gerçek dışının gerçek sayıldığı zamanımızda, yolumuzun hayır mı şer mi olduğunu bilemeden gidiyoruz.  Bir de bakıyoruz  ki aslında hiçbir yermiş ya da her şeymiş yolumuzun sonu. Bu yerde çoğu zaman şer hayra, kötüler iyilere üstün gelirmiş. İnlerden cinlerden, bir dudağı yerde bir dudağı gökte devlerden daha korkunçmuş insanoğlu. Hayaller, hayat içreymiş de hayatlar, hayallerin gerçekleşmesine mâniymiş çoğu zaman. Masallarda iyiler kazanır, kötüler kaybedermiş. Yaşarken de böyle olmasını beklermiş insan, olmayınca da bu duruma aklı ermez, belki de yitirirmiş inancını ve aklını. Kimin hasta, kimin şifacı olduğu belli olmayan bir akıl hastanesinde geçen roman, "işte yaşadığımız tam da bu" dedirtiyor. Yazar, aklınızdan ve kalbinizden geçenleri  en etkileyici şekliyle  ifade etmiş yine, diğer romanlarında olduğu gibi.

21.12.2018

düşündürücü

Bahse geçen konuyu öyle güzel işlemiş ki insan düşünmeden edemiyor.Nermin Yıldırım'ı okuyun,okutun. Değeri bilinmesi gereken bir yazar.Tek sorun yayınevinin karınca duası gibi küçük baskısı.Tüm kitapları bitireceğim ama göz sağlığım bozulacak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.