24,0 TL
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Merhamet Kitap Açıklaması

 

Afro-Amerikan edebiyatının gelişmesine ve görünür kılınmasına büyük katkı sunan Nobel ve Pulitzer ödüllü yazar Toni Morrison, bu kez Amerika'da köle ticaretinin palazlandığı, insan hayatının hiçe sayıldığı, özgürlüğün bir kavram olarak dahi düşünülemediği 1600'lü yılların sonuna, sefalet içindeki yolculuklara ve pazarlıklara konu edilen insan bedeninin hayatla, doğayla ve kendisiyle ilişkisine odaklanıyor.

Her şeye rağmen kendini gerçekleştirmeye çabalayan kadınların dünyasıyla, efendi ile köle, ticaret ile tarım, özgürlük ile kâr arasında iki kutba ayrılan erkeklerin dünyası bir çiftlikte kesişiyor. Morrison, beyazların insanı ticari bir unsurdan ibaret gören acımasız düzeninde ister çiftlik sahibi, ister hizmetçi ya da köle olsun, kendilerine hep belirli roller biçilen kadınların iç çelişkilerinin ve mücadelelerinin etrafında masalsı ama bir o kadar gerçek bir hikâye anlatıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.09.2020

Okunabilir

Kitap çok akıcı değil. Karakterleri, mekan ve zamanları oturtmada zaman zaman sıkıntı çektim. Bazı yerlerde daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuluyor yaşı, tipi vs. ama yazar kitabın sonlarında bu detayı veriyor bize. Tek bir çiftlik etrafında geçtiği için olaylar çok fazla beğenmedim kitabı yalnız sonu tatmin edici. Yazarın diğer kitaplarını da merak ediyorum.

18.04.2020

Mutlaka

Sürükleyici,yalın ve siyahilerin yakın tarihinin tüm çıplak gerçeği. Kendini okutan asla elinden bıraktırmayan bir eser.

19.03.2016

Hayal Kırıklığı

Kitabı ciddi beklentilerle almıştım ama hiç beğenmedim. Ve yarım bıraktım. Hiç sürükleyici bir kitap değil. Konu bütünlüğü yok. Anlatım çok dağınık ve karakter derinliği neredeyse hiç yok. Yazarın başka kitabını almayı düşünmüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.