4,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,24 TL
24,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 16 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Karşılaştığı bir takım olağanüstü olayları benimsediği materyalist ve pozitivist felsefenin ilkeleriyle açıklayamayan, şüphe, tereddüt ve bunalımlar içinde kıvranan Ferit, tıp fakültesini bırakıp felsefe bölümüne geçen fakat içinde bulunduğu mütereddit ruh hali sebebiyle buraya da düzenli olarak gitmeyen bir üniversite öğrencisidir. Ferit, Yüksekkaldırım'da içinde birbirinden garip insanların yaşadığı bir pansiyonda kalmaktadır. Pansiyonda kaldığı altı gün boyunca karşılaştığı olağanüstü olaylar ve kız arkadaşı Selma ile arasında geçen tartışmalar, ciddi bir psikolojik bunalımdan geçen Ferit'in durumunu daha da kötüleştirir. Pansiyonda tanıştığı Aziz, bu sıkıntılı günlerinde Ferit'in en büyük destekçisi olur. Teyzesinin gizemli bir şekilde ölümü ile yüklü bir mirasa kavuşan Ferit, yaşadığı travmayı atlatabilmek için Aziz'in tavsiyesiyle Ada'da bir ev kiralar. Bu ev bir yıl önce ölmüş, gizemli bir kadın olan Matmazel Noraliya'ya aittir. Peyami Safa'nın, kaleme aldığı romanları içinde en fazla beğendiğini ifade ettiği romanı Matmazel Noraliya'nın Koltuğu, anlatım tekniği ve olay örgüsü bakımından bütün eleştirmenlerce Türk edebiyatının en ciddi psikolojik romanı olarak kabul edilmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 319

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 246

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ötüken Neşriyat

 

Puanlamalar

%92,3
%7,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.04.2019

pişman olmayacaksınız

Açıkçası Peyami Safa ile tanışana kadar Türk yazarlardan ziyade yabancı yazarlara yönelme eğilimindeydim.Sorgulamalar,insan psikolojisi,varoluş sancılarını sanki yeterince iyi veremiyorduk da taklit ediyorduk ama bir hocam vesilesi ile Peyami Safa okumaya başladım ve şimdiye kadar nasıl gözden kaçırdığımı sorgulayıp durdum.Maddi ile maneviyi,doğaüstü ile sıradanı,duygu ile düşünceyi birbirinde eriterek insanı düşünmeye ,anlamaya,bir şeylere daha derin bakmaya zorluyor sanki...Ben farklı düşüncelere de eğilmeyi ve köşelerimi törpülemeyi biraz da Peyami Safa'ya borçlu olduğumu düşünüyorum bu nedenle özelikle benim gibi bir miktar ön yargı ile yaklaşanlar başta olmak üzere herkese Peyami Safa'yı ve onun zirvesi olduğunu düşündüğüm bu kitabı öneriyorum.

06.12.2011

söze gerek varmı

Peyami Safa kadar psikolojik tahlilleri beni etkileyen bir yazar daha yok. Bu kitapta da psikolojik analizlerin en güzel örnekleriyle bezenmiş bir kurgu dikkat çekiyor.

04.08.2006

Fantastik

Cumhuriyet döneminin ilk fantastik romanı olduğunu söyleyebiliriz. "Gulyabani" ilk olarak sayılır ama oradaki olaylar gerçekçi bir sonuca bağlanırken, bu romanda olaylar esrarını muhafaza eder. Çok keyifli bir roman olmakla beraber, belirli bir yaş ve eğitim durumunun üzerine hitap ettiğini de belirtmek gerekir.  

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız