47,8 TL
Standart Teslimat : 31 Mart - 03 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tüm Set Bir Arada

Senin için seti bir araya getirdik. İlgilendiğin ürünün seti burada!
186,80 TL
186,80 TL

Manves City Kitap Açıklaması

 

… bizim gelincik tarlamız da bir  dahaki bahara yok, Manves almış orayı da, üst yamacından çevirmeye başlamışlar bile, telefon fabrikası kuracaklarmış, Erice’nin yoksulu, sahipsizi bol nasıl olsa, işçi bulmaktan yana sıkıntı çekmiyorlar.

Manves City, Türkiye’nin büyük şirketlere teslim olan bir beldesinde, Erice’de yaşananları gözler önüne seriyor. Yıllar sonra hapisten çıkıp memleketine dönen Ersel, dev üretim tesislerinin ve fabrikaların ele geçirdiği bir Erice’yle karşılaşır. Yuvası dağılmış olan Ersel kayıplara karışan üvey kızının peşine düşer. Bu dokunaklı yolculuğunda, yerel bir gazetede yazılarıyla halkın sesi olan çocukluk arkadaşı Nergis, ona eşlik edecektir. 

Sürüklenme’yle aynı anda yayımlanan Manves City, yoksullaşan insanların, yok edilen doğanın, katledilen kadınların, kirlenen derelerin, acımasız holdinglerin, günümüz Türkiye’sinin romanı. Latife Tekin, Sürüklenme’yle birbirine el uzatan Manves City'de yepyeni, duru bir dille işsizleri, yoksulları, ağaçları, çocukları; bu büyük yıkıma direnenleri yazıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.12.2019

Yeni Türkiye

Ersel ‘in yolculuğu aslında Yeni Türkiye’nin hikayesi, tam ortası, siyah beyaz bir atlası...Onunla günümüzün tüm örselenen değerlerini seyrediyor, kadına, çocuğa, doğaya kısaca yaşama yapılan haksızlıklara,her gün oturduğunuz yerden yaptığınız gibi isyan ediyorsunuz. Nergis’in köşe yazıları ise anlattığı çiçeklerin tomurcukları kadar da olsa, umut veriyor size Gazap Üzümleri tadında...Latife Tekin, itinayla kaybedilmiş hayatları,  hırsla tüketilmiş güzellikleri yazmış, biz okura okumak düşer...

11.04.2019

*

Bazı yazarlar üslubu ile insanı ümüğünden yakalıyor Latife Tekin de bunlardan biri, zannımca. Temiz, akıcı diliyle sizi bir sayfa olsun bırakmıyor kitap hep böyle bir boğazınızda.

05.03.2019

Manves city

Gerçekten güzel bir kitap. Çağımızın aynası gibi...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.