3,5/5 - 27 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 108

Ebat : 13,5 x 21

Kuzey Avrupa’nın yaşayan en büyük yazarları arasında gösterilen Dag Solstad ilk kez Türkçede. Ellili yaşlarındaki edebiyat öğretmeni Elias Rukla için sıradan bir gündür: Yıllardır yaptığı gibi, sevdiği bir eseri (Henrik Ibsen’in Yaban Örde ... Tamamını gör
5,83 TL
9,26 TL %37
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kuzey Avrupa’nın yaşayan en büyük yazarları arasında gösterilen Dag Solstad ilk kez Türkçede.

Ellili yaşlarındaki edebiyat öğretmeni Elias Rukla için sıradan bir gündür: Yıllardır yaptığı gibi, sevdiği bir eseri (Henrik Ibsen’in Yaban Ördeği’ni) bir sınıf dolusu ilgisiz lise öğrencisine heyecanla yorumlamaya başlar. Ne var ki görünüşte küçük bir olay hiç beklenmedik bir krizi tetikleyecek, Elias’ın hayatında derin izler bırakmış bir dostluğun hatırasına dönmesine, evliliğini, kendisini ve içinde yaşadığı toplumu sorgulamasına yol açacaktır.

Mahcubiyet ve Haysiyet, yükte hafif pahada ağır, dili ve atmosferiyle akılda yer eden, okuyanların tekrar tekrar dönmek isteyeceği o özel romanlardan.

“Bütünüyle hipnotize edici, bütünüyle insancıl bir yazar.”

- James Wood, New Yorker - 

“Solstad’ın dili, eski görünen yeni bir zarafetle parıldar ve taklit edilemeyen, enerji dolu, kendine özgü bir ışıltı yayar.”

- Karl Ove Knausgaard - 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Darmin Hadzibegoviç

 

 

 

Puanlamalar

%33,3
%25,9
%25,9
%14,8
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.02.2019

Dag Solstad'ın Nietzsche'nin Bengi Dönüş'üne Elias ile naziresi.

Geçmiş ile gelecek bağlantılarının bulunduğu kitaplar hep ilgimi çekmiştir. Yazar, eserin olay örgüsünü metne yaymak ve samimiyetten taviz vermemek adına tekrarlardan ve rutin olmaktan geri durmamıştır. Bu okuyucuyu sıkabilir; fakat ana karakter Elias'ın böyle bir duruma gelmesi, yabancılaşması, yeri geldiğinde Johan ile yaşadıklarının şimdiki zamana olan etkisini anlatmak açısından bu gerekliydi. Okumamak, çok bir şey kaybettirmez, fakat okumak, birkaç imge kırıntısı sağlayabilir.