3,5/5 - 46 Kişi Yorum Yap
6,5 TL
10,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 09 Nisan
Standart Teslimat : 11 - 13 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kuzey Avrupa’nın yaşayan en büyük yazarları arasında gösterilen Dag Solstad ilk kez Türkçede.

Ellili yaşlarındaki edebiyat öğretmeni Elias Rukla için sıradan bir gündür: Yıllardır yaptığı gibi, sevdiği bir eseri (Henrik Ibsen’in Yaban Ördeği’ni) bir sınıf dolusu ilgisiz lise öğrencisine heyecanla yorumlamaya başlar. Ne var ki görünüşte küçük bir olay hiç beklenmedik bir krizi tetikleyecek, Elias’ın hayatında derin izler bırakmış bir dostluğun hatırasına dönmesine, evliliğini, kendisini ve içinde yaşadığı toplumu sorgulamasına yol açacaktır.

Mahcubiyet ve Haysiyet, yükte hafif pahada ağır, dili ve atmosferiyle akılda yer eden, okuyanların tekrar tekrar dönmek isteyeceği o özel romanlardan.

“Bütünüyle hipnotize edici, bütünüyle insancıl bir yazar.”

- James Wood, New Yorker - 

“Solstad’ın dili, eski görünen yeni bir zarafetle parıldar ve taklit edilemeyen, enerji dolu, kendine özgü bir ışıltı yayar.”

- Karl Ove Knausgaard - 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Darmin Hadzibegoviç

 

 

 

Puanlamalar

%30,4
%30,4
%28,3
%10,9
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.10.2019

akıcı bir dilde kendinizden geçiresi

Solstad harika bir roman çıkartmış. Aslında hepimizin bazen veya çoğu zaman gölgelerinde sığındığımız figurlerin güzel bir tasvirini ortaya koyuyor.

07.10.2019

İz bırakanlardan

Kendi olmaya cesaret edemeyip, başkasının gölgesinde ömrünü geçirmiş bir adamın kendini ve toplumu sorgulaması. Etkileyici, iyi kitap okurlarının atlamaması gereken bir roman.

29.06.2019

kısa ama yoğun bir anlatım

son zamanlarda okuduğun başarılı romanlardan. kısa olamasına rağmen çok yoğun bir roman. ilk otuz sayfa yazar romanı Yaban Ördekleri oyunundan yola çıkılarak kurgulamış.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız