4/5 - 25 Kişi Yorum Yap
27,3 TL
42,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Madalyonun İçi

Psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004 yılında yayınlanan Madalyonun İçi adlı kitabı, birden farklı yaşam hikayesini sayfalarında barındırıyor. “Bir Psikiyatristin Not Defterinden” sloganıyla okurlarına ulaşan kitap, yazarının klinik tecrübelerinden yola çıkarak tüm toplumu mercek altına alıyor.

En İlginç Hikayeler, Gerçeklerden Doğuyor

Psikiyatri, ilginç vakaları ve insanın özüne inen yaklaşımlarıyla toplumda en çok merak uyandıran alanların başında geliyor. Psikiyatrinin eğildiği ruhsal problemler, aynı zamanda kurgu dünyasının da en büyük ilham kaynakları arasında yer alıyor. Gerçek ile kurgunun birbirini beslemesinin yanı sıra psikiyatri alanında kaleme alınmış tüm incelemeler ve vaka hikayeleri de başlı başına sürükleyici metinler olarak dikkat çekiyor.

Dünyada psikiyatri ile edebiyatın iç içe geçtiği birçok örneğe rastlamak mümkün. Ancak nasıl ki her toplumun kendine ait normları varsa, psikiyatrik vakaların çeşitliliği ve çözümleri de ona göre şekilleniyor. Çünkü bireyin iç dünyasına yön veren de aslında sosyal çevresi, yani toplum oluyor. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kaleme aldığı Madalyonun İçi, bu yönüyle Türkiye toplumunda yetişen çeşitli bireyleri ve onların iç dünyasını en çarpıcı şekilde ele alıyor. Bu kitap, sokakta yürürken yanından geçebileceğiniz sıradan insanın iç yüzüne ışık tutuyor. Öyleyse siz de Madalyonun İçi’nde kendinizi bulmaya hazır olun!

Bunu Biliyor muydunuz?

Gülseren Budayıcıoğlu, Madalyonun İçi kitabının yayımlanmasından bir yıl sonra, Ankara'nın T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ilk özel psikiyatri merkezi olan Özel Madalyon Psikiyatri Merkezini kurarak en büyük hayalini gerçekleştirdi. İlk kitabının adını taşıyan bu kurumun beraberinde Budayıcıoğlu, psikiyatriyi günlük yaşamın pratikleri içerisinde kitlelere ulaştıran eserler yazmaya devam ediyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Yalnızca bir kitap, insan yaşamına olan yaklaşımınızı kökten değiştirebilir mi? Peki ya alelade bir insan, dış görünümünün altında hangi yaşanmışlıkları gizleyebilir? Gülseren Budayıcıoğlu’nun bireysel ve sosyal ufkunuzu genişletecek Madalyonun İçi adlı eseri, bakış açınızın genişlemesini sağlayacak. Bu kitabı hala kitaplığınıza eklemediyseniz hemen şimdi sipariş verin, birbirinden sürükleyici birçok yaşam hikayesine siz de yakından tanık olun. 

 

 

Puanlamalar

%66,7
%20,8
%0
%4,2
%8,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.09.2019

madalyon

Ankara'da yaşayanlar Madalyon tedavi merkezini görmüşlerdir.Gülseren Hanım oranın sahibesi ve başarılı,ünlü bir psikiatr anladığım kadarıyla.Kitap Yalom'dan esinlenerek hastalarıyla ve onlarla yaptığı sohbetler üzerine ilerliyor, sürükleyici bile denilebilir ancak o kadar eksik ki...Hikayeler var o aralarda yazarın kendini,ailesini,muayenehanesini vb. övmesini sıklıkla okuyor hatta tamam anladık çok güzelsin,kocan çok yakışıklı, ses tonun çok etkileyici, yardımcın Tuna kilolu ama çok anaç vb. anladık konuya gel demek istiyorsunuz.Konular bizden ama havada kalıyor, bir kaç kitabını birden almıştım ve okudum ama inanın hepsiyle ilgili yorumum bu şekilde.

25.07.2019

Madalyonun İçi

Asıl mesleği psikiatr olan yazarın, kendi hayat tecrübelerini insanlara aktararak onlara kendilerini bulmalarına ve tedavi sürecindeki gelişmelerinden kendilerine de bir kaç öğreti edinebilmelerine olanak sağlayan kitabıdır. Psikolojik veya kişisel gelişim kitaplarına ilgi duyan okuyucuların beğeneceğini düşünüyorum. Keyifle okudum.

08.07.2019

Yazık

Verdiğim paraya yazık. Son derece gereksiz bir kitap. Başka kitaplarını da sipariş verecektim, iyi ki önce bunu bir okuyayım demişim. Sipariş verseydim kahrolurdum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız