Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Konstantiniyye Oteli Kitap Açıklaması

 

Konstantiniyye… İhtişamlı surlarının karanlık diplerinde cinayetler işlenen, otobanlarında siyasetçilerin suikastlara kurban gittiği, açlıktan çocukların dilendiği, gecekondularında kadınların sessiz sedasız öldürüldüğü, yalılarında yüzyıllık zenginliğin cömertçe seyre çıkarıldığı ve güzelliğiyle Divan şairlerine yüzlerce şehrengiz yazdıran, barok sanatından izler taşıyan şehirler şehri İstanbul.

Romanları 40 dilde yayınlanan ve uluslararası pek çok ödüle layık görülen ünlü yazar Zülfü Livaneli, Konstantiniyye Oteli ile okurlarına bir İstanbul panoraması çiziyor. İstanbul’un kaymak tabakasını, alt sınıfları ve hatta ölülerin ruhlarını buluşturup başarılı bir işkadını Zehra’nın gözünden anlatıyor.  İstanbul’un köklü tarihini fona alan usta edebiyatçı, onlarca karakteri, geçmişi Bizans’a dayanan bir otelin açılışına konuk ediyor; güç ve yönetim ilişkilerinden romantizme ve “başına sevda gelenlere”  kadar uzanan, geniş bir yelpazede insan ruhunu didik didik ediyor.

Prof. Onur Bilge Kula’nın deyişiyle “senfonik bir roman” olma özelliği taşıyan Konstantiniyye Oteli, İstanbul’da yüzyıllardır süren cümbüşü anlamak açısından Türk edebiyatında önemli
bir yer tutuyor.

Elinizde tuttuğunuz bu özel kitap, yeni baskısı ve gözden geçirilmiş son haliyle okurlarına çok sesli müzikal bir yapıt sunuyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.01.2022

Harika!

Bu kitap Serenad ve Kardeşimin Hikayesinden farklı o yüzden sadece akıcı bir roman okumak isteyenlere göre değil. Bu kitap kaliteli bir yazarın kaleminin tadına varmak, hatta bittikten sonra başka yazarları beğenmemenize yol açacak kadar güzel bir dile tanık olmanız için uygun.
İçeriği: Kısaca özetlemek gerekirse bir davet ortamındaki her kişiden 2-3 sayfa bahsedilen bir kitap içinde bir sürü karakter analizi, hikaye karakter ve değişik realitelere değinilen muazzam bir kitap. Zülfü Livaneli ve onun mükemmel kalemi…

29.12.2021

Etkileyici bir eser

Harika bir eser Zülfü Livaneli farkı yine ortada

19.02.2021

Cok sürükleyici

Her romanı hiçbir cok iyi bir anlatım dili

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.