Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kitab-ül Hiyel

Kitab-ül Hiyel

Kitab-ül Hiyel

Eski Zaman Mucitlerinin İnanılmaz Hayat Öyküleri

8/10 - 111 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Çağdaş Türkçe Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Puslu Kıtalar Atlası'yla birçok okuru şaşırtan ve sevindiren İhsan Oktay Anar'ın ikinci romanı Kitab-ül Hiyel, "eski zaman mucitlerinin inanılmaz hayat öyküleri"ni anlatıyor. Yafes Çelebi, Calud ve Lalezar Necef Bey'den Angilidis Efendi'ye, Samur ve Yağmur Çelebiler'den Uzun İhsan Efendi'ye bir sürü mucit, hiyelkar, aktarıcı, "rivayet edici", mağdur, sarhoş, meyhaneci, kahveci... Okuyanın okumayanlara kolay anlatamayacağı ama insanın birileriyle paylaşmak isteyeceği romanlardan, Kitab-ül Hiyel.Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 1996

Sayfa Sayısı : 144

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754705423


Yorumlar (8)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
muazzam

ihsan oktay anar gerek tarzı gerek anlatımıyla çağdaş yazarların en önemlilerinden biridir. bu kitabıda kendi üslubuna uygun ayrıca çizimleri ile ayrı bir yeteneğini daha gösterdiği eseri. Kitap diğerleri gibi muazzam ama kafama bir nokta takıldı. Kronolojik olarak Uzun İhsan Efendi gereğinden fazla yaşamış gibi. Teşekkürler.

Yazarın en sırdaşı kitabı

Kendine has bi üslübu olan Anar´ı  yine kendisiyle değerlendirdiğimizde bence en iyi eseri kıtabı hiyel en kötüsü ise galiz kahraman dır.

Enteresan

Kitab-ül Hiyel, yani Türkçe meali Mekanik Kitabı. İçinde türlü türlü mucitlerin yaptığı türlü türlü icadlar yer alıyor. Ben biraz değişik buldum ve kitabın okumaya değip değmediği konusunda kararsız kaldım. Çünkü pek çok yararlı bilgi var gibi gözükmesine rağmen kitap bayağı bir bayıltıyor okurken. Bana pek eğlenceli gelmedi. İhsan Oktay Anar bence bu kitabı Puslu Kıtalara benzetmeye çalışmış ancak başaramamış. Kitapta uzun İhsan gibi, Davud gibi Puslu Kıtalarla benzeşen kişilikler var. Ama bence Puslu Kıtalar kadar güzel bi kitap değil.