4/5 - 11 Kişi Yorum Yap, Kazan!
5,5 TL
10,0 TL %45
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 21 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Edebiyat dünyasının feminist bir makalesi olarak adlandırılan Kendine Ait Bir Oda, kadın hareketinin elinden düşürmediği önemli kitaplardan biri olmayı başarıyor. Erkeklerin kadınlara uyguladığı baskının ve her zaman süre gelen “Eşitlik” tartışmasının cevabını tarihten alıntılar yaparak yanıtlıyor.


“Kadın ve edebiyat” arasındaki bağlantıyı kurmaca bir yazıyla ve karakterleriyle anlatan Woolf, kadınların neden daha az şiir yazdığını veya neden erkekler kadar yaratıcı olamadığını anlattığı eserinde, tarihsel süreç içerisinde kadının toplumdaki yerini de ele alıyor. Kadınların dünyasına dair ilginç tespitleri, farklı bakış açılarını içeren eserinde Woolf, odasındaki duvarı verdiği cevaplarla örmeye çalışıyor ve şöyle sesleniyor kadınlara: “Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!”


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%72,7
%9,1
%9,1
%9,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.09.2019

Kadın hareketinin baş ucu kitaplarından

Virginia Woolf'un "kadınların erkekler kadar düşünme yeteneği varsa neden bir Shakespeare gibi bir dahi çıkaramadılar?" gibi cinsiyetçi bir soruyu yanıtladığı bir manifesto. Tarihsel süreçte kadının toplumdaki yerini ve elindeki kısıtlı imkanları kazanmak için dahi verdiği mücadeleler,erkek egemen toplumdan dışlanan kadının edebi farkındalığını yaratmak ve kadını kendisiyle tanımlamak.Shakespeare'in kız kardeşi olsaydı ne olurdu hiç merak ettiniz mi?

02.07.2019

mutlaka okunmalı

o zamanlar kadın olmak ile şimdiki zamanda kadın olmak. ortak nokta o kadar fazla olduğunu ortaya koyan bir kitap

26.03.2019

woolf'u keşfetmek için iyi bir başlangıç kitabı

Eğer size gerçek duyguyu hissettirmesini, bir şeyler katmasını istiyorsanız bu kitabı okuyabilirsiniz.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız