38,0 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kalbimi Vatanıma Gömün Kitap Açıklaması

 


"Elinizdeki, neşeli bir kitap sayılmaz, ama tarihin bugüne uzayan bir yanı vardır ve belki de bu kitabı okuyanlar, geçmişte ne olduğunu öğrenmekle, Amerikalı Kızılderilinin bugün ne olduğunu daha iyi anlayacaklardır. Amerikan mitinde kaba birtakım savaşçılar şeklinde basmakalıp bir biçime sokulan Kızılderililerin ağzından ince ve son derece akla yatkın sözlerin çıktığını görünce şaşıracaklardır belki de. Belki de, toprakla olan ilişkilerini büyük bir titizlikle koruyan bir halktan, toprak ile kendi aralarındaki ilişki hakkında biraz bir şeyler öğreneceklerdir. Kızılderililer toprağın ve onun zenginliklerinin hayatla bir tutulması gerektiğini ve Amerika'nın bir cennet olduğunu çok iyi biliyorlardı; Doğu'dan gelen istilacıların niçin Kızılderililere ait her şeyin yanı sıra Amerika'nın kendisini de yok etmeye kararlı olduklarını anlayamadılar.
Bu kitabın okurları, bugün Kızılderililerin yaşadıkları yerlerin yoksulluğunu, umutsuzluğunu ve sefaletini görme fırsatını bulurlarsa, bunun nedenlerini de gerçekten anlayabileceklerdir."
"O zaman kaç kişinin öldüğünü anlayamamıştım. Şimdi kocamışlığımın şu yüksek tepesinden gerilere baktığımda, yerde birbirleri üzerinde yığlı duran boğazlanmış kadınları ve çocukları, hala o genç gözlerimle görebiliyorum. Ve orada, o kanlı çamurun içinde birşeyin daha öldüğünü ve o kar fırtınasına gömüldüğünü görebiliyorum. Evet, bir halkın düşü öldü orada. Güzel bir düştü evet... Sonra bir ulusun umudu kırılıp paramparça oldu... Artık yeryüzünün merkezi yok, ölüp gitti kutsal ağaç."
-Kara Geyik-Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: E Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.09.2020

15 eylül

kitabı çok merak ediyorum. en kısa sürede okumak istiyorum

29.11.2011

İşte Amerikalıların Dedeleri

Dünyaya insan hakları havarisi kesilen ve her yıl Türkiyeyi Ermeni soykırımı üzerinden sıkıştırmaya çalışan ABD´nin gerçek tarihini okuyacaksınız. Bu vahşet kültürü damarlarına sinmiş onların. Bir neslin uğradığı soykırımın hazin öyküsü...

25.02.2010

En Kapsamlı Araştırma

Kızılderililer hakkında yazılan müthiş bir kitap. Herşeyin belgelere dayanması ne kadar zor ve üzerine ne kadar emek verildiğini gösteriyor. Bir kuşağın el kitabı niteliğindeki bu eser mutlaka okunmalı..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.