6,0 TL
Standart Teslimat : 13 Temmuz - 16 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kağnı Ses Esirler Kitap Açıklaması

 

Türk edebiyatının özgür sesi Sabahattin Ali’nin üç bölümden oluşan bu kitabı okuyucuyla buluşuyor. İlk bölüm olan Kağnı’da Kağnı, Gramofon Avrat, Duvar, Pazarcı, Düşman gibi öyküler, ikinci bölüm olan Ses’te Ses, Köpek gibi öyküler ve son bölüm olan Esirler’de de Ali’nin kaleme aldığı oyunlar yer alıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.11.2019

Çok mutluyum

Son siparişimde aldığım 4 adet kitap ile Sabahattin Ali kitabı koleksiyonumu tamamladım. Ürünler çok güzel muhafaza edilip gönderilmiş. İçinden çıkan ayraçlar için çok teşekkür ederim.

09.06.2004

Eger kalbiniz varsa okuyun

Bu nasıl yorumdur, bu nasıl anlatımdır.. Sefaleti, zenginin zulmünü, ezileni, ekmek bulamayan fakiri, acı çekeni hiçbir yazar anlatamamıştır. Bunları anlatırken zerre duygu sömürüsü yapmamış: Hikayelerindeki fakirler gururlu, merhametli ve biraz da safca, yani tam yurdum insanı. Kelime kullanımı biraz eski moda olsa da bazen cuk diye oturuyor yerine. Ayrıca tasvirler de son derece yerinde, yalın, gereksiz bir kelime yok. Bu adam neden bilinmiyor neden duymadım adını şimdiye kadar, lisede edebiyat okuduk yıllarca. Yasaklıymış kendisi, Nazım Hikmet'i nasıl okuyorlarsa bu adamı da öyle okumalılar. Edebiyatın en güzel yanı farklı çehreleri ilginç hayatları evimize oturma odamıza hayal gücümüz dahilinde getirmesidir, ben Sabahattin Ali'nin köylülerini, fakirlerini, kimsesizlerini, hapishane kaçkınlarını ve yaşlılarını sevdim ki onlar sanki kanlı canlı gözümün önünde belirdiler, ben de onları gönlümde misafir ettim. Bir an gözümü kapatıp kendimi onların yerine koydum, adeta meditasyon yaptım. Bu kitabı bir kalbi olan herkese tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.