114,5 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

İskender Kitap Açıklaması

 

Elif Şafak’ın büyük yankılar uyandıran eseri İskender, 2011’de Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. Eser, İngilizce yazılmıştır ve Omca Korugan tarafından tercüme edilmiştir. Elif Şafak bu kitabında göçmen sorunu, kadına şiddet, tasavvuf gibi temaları işlemiştir. Londra’da yaşamaya başlayan bir ailenin gözünden göçmenlerin durumunu anlatan kitap, 1.5 yılda tamamlanmıştır.

 

Elif Şafak’ın kitabın kapağında kitabın ana karakteri İskender kılığında boy göstermesini birçok eleştirmen olumsuz bir dille eleştirmiştir ve bu konuda büyük bir tartışma yaşanmıştır. Elif Şafak ise kapak tasarımı konusunda fikrin kendisinden çıktığını ve kapakta neden kendisinin yer aldığının daha iyi anlaşılabilmesi için İskender karakterinin iyi tahlil edilmesi gerektiğini, kitabı yazarken gerçekten de o karaktere büründüğünü dile getirmiştir. 2016 baskısıyla birlikte kitabın kapağı yenilenmiştir.

 

 

 
İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 409

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Elif Şafak'la Sözünü Sakınmadan (Video)

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan etkinliğinin 18 Ağustos 2011 tarihli üçüncü buluşmasında, usta eleştirmenler Ömer Türkeş ve Semih Gümüş, İstanbul Modern’in bahçesinde Elif Şafak’ı konuk ettiler. İntihal tartışması, İngilizce yazmak gibi çok tartışılan konuların da konuşulduğu ve yaklaşık 750 kişinin katıldığı etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Kapak gibi roman: İskender
Oylum Yılmaz

Roman dediğimiz edebi türün temel öznelerinden biri bireyse, eğer diğeri de ailedir hiç şüphesiz. İkisi de durmaksızın birbirini kapsar, birbirinin içinden geçer, birbirini var eder, yeri gelince yok eder… Romanın tarihine baktığımızda bireylerin yaşamlarına, çelişkilerine odaklanan klasikleşmiş nice eserin yanı sıra, aklımıza bir çırpıda geliverecek nice aile öyküsü buluruz. Hemen her dönemde, her kültürde...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.04.2014

alexander

öncelikle kitabın konusu ve kapak resmi önyargıma cokca takılmıstı okuduktan sonra hatalı oldugumu kendime savunmak zorunda kaldım. Eli safak ın dünya görüşüne saygı duyuyorum ve toplumsal konuları içinde bulundugumuz cıkmaz sokakları çok edebi bir dille aktardıgı için de ona teşekkürü borç bilirim

27.07.2013

çok beğenmedim

Edebi yönüyle değil, reklamlarla öne çıkmış.içeriği etkileyici ama Zadie Smith´den intihalle oluşturulmuş. Hikayesinden oldukça etkilenilmiş bir kitap.resmi satış fiyatı 24 TL. Ben 24 TL vereceksem çok daha kaliteli bir kitap okumak isterim. Elif Şafak kitapları oldukça pahalı. Ederinin üstünde fiyatlandırılmış. Yayıncının ve yazarın açgözlülüğünden dolayı ben bu parayı, bu kitaba vermem.

26.07.2013

Kitaplığınızda kesinlikle bulunmalı

Kesinlikle müthiş bir kitaptı. Kitaplığınızda bulunması gereken bir kitap. Hem bir an önce bitirmek sonunda ne olduğunu görmek istiyordum hem de bitmesin istiyordum. Almalısınız, boşa olmadıgını göreceksiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.