3,5/5 - 20 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 183

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Pek çok insan dünya hayatının geçici ışıltısına aldanıp istek ve arzularının peşinde yok yere tüketir ömrünü. Tıpkı bir yaprak misali savrulur durur yaşam içinde. Bir gün öleceği gerçe ... Tamamını gör
13,52 TL
18,52 TL %27
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Pek çok insan dünya hayatının geçici ışıltısına aldanıp istek ve arzularının peşinde yok yere tüketir ömrünü. Tıpkı bir yaprak misali savrulur durur yaşam içinde. Bir gün öleceği gerçeğini unutup ölüm sonrası için kayda değer bir hazırlık yapmadığı gibi değersiz ve anlamsız bir şekilde yaşar hayatını. Oysaki ölüm, yaşamın ikiz kardeşidir. Yaşamla birlikte var edilmiştir. Alınan her bir nefesin yarısı yaşam, yarısı ölüm için alınır. Ölüm bize bu kadar yakındır.

Ömür, anne karnı ile toprak altındaki iki karanlık arasında yakılan bir kibrit alevi gibidir. Alev almasıyla sönmesi an meselesidir. Göz açıp kapar gibi geçecek ve bir gün son bulacaktır. Uyanmak için uyumak gerekiyordu önce. Ölmek için yaşamak. Ve biz yaşıyorduk. Yaşıyorken de uyuyorduk. Derin bir uyku içindeyken kendimizi, yaşıyor sanıyorduk.

Bu gerçek ile yüzleşmeye, dünya uykunuzdan uyanmaya ve yaşamınızı sorgulamaya cesaretiniz var mı? Eğer yok ise bu kitabı elinizden bırakabilir, yaşantınıza kaldığınız yerden devam ederek sizin için ayrılan sürenin sonuna gelebilir ve hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp, hiç yaşamamış gibi ölebilirsiniz. Kaçınılmaz olan ölüm ile yüzleşmeden önce, yüzleşin kendinizle.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 183

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 108

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi

 

Puanlamalar

%73,7
%5,3
%5,3
%0
%15,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.07.2018

tek gercek

bir solukta okunan bir tarzda yazilmis, cok begendim ,okuduktan sonra kitaplik rafina kaldirmadim hep gözümün önünde dursun ki bu gercegi unutmayayim...

31.12.2011

muhteşem

İnsanı hayvandan farklı kılan tek şey  düşünecek bir akla sahip olması.Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun.okuyun ve düşünün.Eğer sizi etkilemediyse yada konu sizi sıkıp kitabı bitiremediyseniz Shakespeare size sesleniyor yüzyıllar öncesinden :"...ne gerek var yaşamanıza."

22.06.2011

mükemmel

Yazar ölüm gerçeğini bir yandan  hepimizin yaşadığı ya da şahit olduğu günlük olaylarla anlatırken diğer yandan da İlk Çağ´dan günümüze düşünürlerden alıntılarla destekliyor. Bu da konunun aslında geçmişten günümüze ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız