4/5 - 3 Kişi Yorum Yap
17,4 TL
29,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 11 Ağustos
Standart Teslimat : 12 - 15 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Charles Dickens’ın  iki tarihi romanından biri olan İki Şehrin Hikâyesi, 1859’da yazıldı, yani Fransız devriminden yirmi yıl sonra. İki Şehrin Hikâyesi, Fransız Devrimi öncesinde ve sonrasında Londra ve Paris’te bir grup karakterin yaşadıkları olaylar çevresinde gelişir. 1775 yılının soğuk bir kasım akşamında başlar ve sonrasında haksız yere 18 yıl Bastille’de  hapsolduktan sonra kurtulan Dr. Manette ve kızı Lucie’yle tanışırız. Tam huzurlu bir hayat yaşayacaklarken Fransız Devrimi patlak verir. 1792 yılı geldiğindeyse bir zamanlar ölenler artık öldürmekte, Paris terör dönemini yaşamaktadır. 


 


Zıtlıkların, karanlık ve aydınlığın, şiddetin ve  umudun, ölümün ve dirilişin, cesaret ve fedakârlığın romanı İki Şehrin Hikâyesi, Charles Dickens’in deyimiyle “yazdığım en iyi hikâye”dir.


 


“Charles Dickens’ın yüzü, her zaman savaş veren bir adamın yüzüdür. Kaçak dövüşmez, korkmaz, cömert bir öfke taşır, kısacası bir on dokuzuncu yüzyıl liberali, özgür bir akıldır, şimdi ruhlarımızı elde etmek için yarışan leş kokulu küçük tutucu insanların hepsinin nefret ettiği bir tiptir.”


-George Orwell-


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%66,7
%0
%33,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.04.2020

Efsane

Gerçekten de iki şehir gibi anlatılıyor savaşın ne kadar yıkıcı olduğu gözler önüne seriliyor.

18.09.2019

Hayranlık uyandıran bir kitap

Edebiyat tarihinin en iyi başlangıcına sahip kitaplarından biridir. Giriş paragrafı sizi mest eder. Hayat/ölüm, suçlu/masum, aristokrat/halk ikilemleri arasındaki keskin ayrımı, adalet kavramı ile -içinin ne kadar boşaltıldığını vurgulayarak anlatır. Cahil ve galeyana gelmiş halkın, sürü psikolojisindeki kitlelerin ne kadar tehlikeli ve yönlendirilebilir oldukları,aristokratların zalimliğinin yeni caniler yaratması, şehrin yakılıp yıkılması, Paris sokaklarının kana bulanması incelikle işlenmiş. Anlatım öyle kuvvetli ki; yere dökülen şarabın çamura karışmış tadını ağzınızda hissediyorsunuz. Bazı kısımlarda gerilim öyle artıyor ki ürperiyorsunuz, boğazınızda bir el varmış gibi geliyor.Aşkın gücünü de siyasi olayların gelişimiyle bütünlemiş, mutlak kötüden bir onur abidesi yaratıldığında hayranlığınız  gözyaşlarına karışıyor.Kesinlikle okunmalı ve önerim her detaya dikkat edin, hepsi bir sonuca ulaşıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.