3/5 - 4 Kişi Yorum Yap, Kazan!
16,79 TL
23,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 14 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 15 Ekim
Standart Teslimat : 16 - 18 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

- Kur’an’daki birçok ayetin kökeni nedir?

- Hz. Muhammed’e peygamberlik yolunda hocalık edenler kimlerdi?

- Hz. Hatice’nin bu konudaki rolü neydi?

- Hz. Muhammed ortaya çıkmadan önce Mekke’de Allah inancı var mıydı?

- Kur’an’daki ayetlerde Tevrat, İncil, diğer eski inanç ve kültürler ne derece etkili oldu?

- Ortadoğu’da tanrı görevlendirmesi öteden beri var oldu mu?

Arif Tekin bu ve bunun gibi sorulara putperestlikten başlayarak ayetler eşliğinde yanıt ararken tüm bilgileri kaynaktan aktarıyor. Kur’an’daki ayetlerin pek çoğunun, daha önce Arap şair ve düşünürler tarafından da dile getirildiğini; bu bilgileri Hz. Muhammed’e aktaran, ona hocalık eden kişilerin var olduğunu önemle vurguluyor.

Yazar, Hz. Muhammed döneminde tüm insanların putperestlikten arınıp tek tanrı etrafında birleştiği söyleminin gerçekleri yansıtmadığı düşüncesine ulaşırken; Kur’an’daki bilgilerin eskilerin devamı olduğu sonucuna varıyor.

Kitabın bir başka can alıcı noktası da, İslam âlemi ve Türkiye’deki din bilimcilerin belli başlı sorunlara değinmeyip sessiz kalmalarıdır! Unutmayalım ki, tabuları sorgulamazsak, karanlıktan çıkamayız.      

     

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%25
%25
%25
%0
%25
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.02.2019

ŞOK EDİCİ

Arif Tekin arapca gramer bilgisine sahip diyanet işlerinden emekli imam. İslam alimlerinin üzerinde birleştiği kaynakları araştırıp ,derleyip  bize sunmuş. Çok akıcı, çarpıcı bir dille yazılmış kolay okunan bir kitap yazmış. Yazarın yaklaşık olarak tüm kitaplarını okudum. Bu kitabını da herkesin zevkle ve ilgiyle okuyacağını düşünüyorum. Alın, okuyun, okutun  pişman olmazsınız..

18.01.2016

Okunmalı

Eğer İslam dininin Peygamberinin insan olduğunu ve her insan gibi çevresi ile etkileşim içinde olduğunu kabul ediyorsanız, mutlaka okuyun...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız