73,25 TL
Standart Teslimat : 27 Mart - 30 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Her Şey Aydınlandı Kitap Açıklaması

 


Ölmeden önce okumanız gereken 1001 kitaptan biri!
Yılın Kitapları - Los Angeles Times
Yılın Kitapları - The Guardian
Yılın Kitapları - San Francisco Chronicle

"Hayat Dolu ve Oyunbaz… Philip Roth, Milan Kundera ve James Joyce Esintileri Taşıyan Bir Roman." - Times Literary Supplement

" Son On Yılın En İyi Çıkış Romanlarından Biri!" - Paste Magazine

"Sıra Dışı, Işıl Işıl ve Yürek Burkan Bir Roman - San Francisco Chronicle

Çağdaş edebiyatın en etkileyici seslerinden Jonathan Safran Foer'den zaman, mekân ve hafıza üçgeninde şaşırtıcı manevralar yapan, eğlenceli, dokunaklı, zekâ ve duygu dolu, çarpıcı bir roman: Her Şey Aydınlandı. Elinde solmuş bir fotoğraf ve kafasında soru işaretleriyle yola koyulan genç bir adamın Avrupa'nın kalbinden Amerika'ya, dünyadan Ay'a, geçmişten günümüze, rüyalardan masallara, büyük aşklardan büyük savaşlara, karanlıktan aydınlığa uzanan yolculuğunun nefes kesen hikâyesi… Geçmişle bugünün iç içe geçtiği, birbirleriyle rekabet halindeki anlatıcılarıyla akıllardan kolay kolay silinmeyecek, çok sesli, çok katmanlı ve kesinlikle sihirli bir roman Her Şey Aydınlandı.

Foer'in tüm dünyada büyük ilgi gören bu ilk romanı; ilerlemek için geriye dönmek zorunda kalanlara ve geçmişinden kaçanlara, yaşamın pusu altında gizlenen muazzam gerçekleri arayanlara ve sırlarının gölgesinde yaşamaya çabalayanlara, düşlerle gerçekleri birbirine karıştıranlara ve kalabalıkların içinde yapayalnız olanlara, hayata ve hayatta kalmaya dair bir şimdiki zaman klasiği.
" kesinlikle birinci sınıf !" - ny times
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

“Net bir biçimde uzun boyluyum”

Jonathan Safran Foer’in büyükbabasının yaşamını araştırmak üzere 1999’da yaptığı Ukrayna ziyareti Everything is Illuminated’e esin kaynağı olmuş..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.01.2016

Hayal Kırıklığı

Jonathan Safran Foer´in zeki ve yaratıcı bir insan olduğuna şüphe yok ancak o fikirleri, yazıya dökme konusunda sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Bu kitaptan aynı ad ile uyarlanan film, favorilerim arasındadır. Filmin bir edebiyat uyarlaması olduğunu ancak filmi bitirdikten sonra öğrenmiştim. Ardından Siren Yayınları kitabı basmaya karar verdiğinde çok sevinmiş ve hemen almıştım. Ancak ne yazık ki o güzelim filme kıyasla, kitap vaad ettiklerini hiç veremedi bana. Yine Foer´in emeğini yok saymadanÿ; bildiğim kitabından daha iyi olan tek film olduğunu da belirtmeliyim.

18.02.2013

bütünlüksüz!

Kitabı okumayı bitirmek üzereyim. Son 10 sayfaya kadar halen kitabın neden ölmeden önce okumam gereken 1001 kitap arasında olduğunu kavrayacağım o anı bekledim. O an son 10 sayfada da artık gelmez sanırım.
Genel olarak kitap hakkındaki görüşüm ise şudur: Bu kitap ilginç olmaya çalışan ama meramını anlatmak yerine beceriksizce birleştirilmiş video klipler izlenimi veren kötü festival filmleri gibi. Bütün olarak bir anlam ifade etmese de bazı anlar gerçekten "aydınlanma" yaşayacağınız izlenimi uyandırıyor.
Gerçekten deneysel ve bütün bir roman okumak isteyenlere önerim Oğuz Atay-Tutunamayanlar.

16.08.2010

Hayal kırıklığı

Yorumlara bakarak kitabı aldım ve büyük bir hevesle okumaya başladım ancak hayal kırıklığına uğradım. Kitap deneysel olsa da mizah dolu ve eğlenceli gelmedi, sonuna zorlukla geldim. Kitapta yazar bir Yahudi olduğunu bolca vurguladığından ve Yahudiler, Yahudi adetleri ve Yahudi soykırımında yaşananlara bolca yer verildiğinden olsa gerek NY Times best seller olduğuna kanaat getirdim.. Bu kitabın okuduktan sonra bana kattığı hiç bir şey olmadı, bu kadar övgüyü hakettiğini düşünmüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.