28,8 TL
Standart Teslimat : 03 Nisan - 06 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Her İstediği Olsun İsteyen Moli-Minik Adamlar Dizisi 4+ Kitap Açıklaması

 

Hayatta her istediğiniz olmalı mı? İsteklerinizin gerçek olmadığı durumlarda ne yapmanız lazım? Hayal kırıklığı yaşamak, birçok insan için acı verici olabilir. Çocuklarda ise bu durum, daha derin bir üzüntüye sebebiyet verebilir. Çocukların her istediğini elde etme arzusunun gelecek yıllarda hayal kırıklığı olarak kendilerine dönebileceğini öğrenmeleri çok önemli. Bir çocuk kitabı olarak hazırlanan Her İstediği Olsun İsteyen Moli, 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olsa da her yaştan kitapseverin okuması ve ders çıkarması gereken bir eser.

 

"Her İstediği Olsun İsteyen Moli-Minik Adımlar Dizisi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Her İstediği Olsun İsteyen Moli-Minik Adımlar Dizisi, çocukların talep ettikleri bazı şeylerin gerçekleşmediği dönemlerde bunun ne anlama geldiğini anlamaları için çok iyi bir kitap. Her İstediği Olsun İsteyen Moli, özellikle hayatın gerçekleriyle baş edebilme yetisinin kazandırılması ve çocuklara hayal kırıklıklarını doğru şekilde anlatılması açısından önemli bir hikâye sunuyor. Bunu yaparken de çocukların psikolojik durumlarını kötü etkilememenin yollarını öğretiyor. Yazar Julie Gassman, çocuklar büyüdüklerinde dezavantaj olarak kabul edilebilecek karakter özelliklerini ustalıkla anlatan bir kaleme sahip. Yazarın kıskançlık, paylaşma, utanma, öfke gibi hislerin ne gibi sonuçlar doğurabileceğini çocukların anlayabileceği bir dille anlatması, onlara yol gösterici olması açısından çok kıymetli.

 

Bunları biliyor muydunuz?

1001 Çiçek Kitaplar imzalı ilk baskısını 2019 yılında yapan Her İstediği Olsun İsteyen Moli-Minik Adımlar Dizisi eseri, Julie Gassman tarafından kaleme alınır. Kuşe kağıda basılan kitap, içerisinde çocukların hayal gücünü derinleştirecek görseller barındırır. Deniz Erkan tarafından çocukların rahatlıkla anlayabileceği bir şekilde Türkçeye çevrilen eserin dili oldukça yalın. Kitabın çizimleri de oldukça basit ve anlaşılır bir şekilde hazırlanır. Julie Gassman; çocuk ve gençlik, çocuk öykü ve roman kategorilerinde eserler yazar. Küçük bir kasabada yaşamayı tercih eden Gassman, burada çocuklar için tabiat ve aile ilişkileri üzerine hikâyeler yazmaya devam eder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Toplumsal hayatta yadırganan davranışlar ile ilgili minik okurları bilgilendiren kitaplar yazan Julie Gassman'ın Türkçeye çevrilen diğer eserlerine de bakabilirsiniz. Yazarın utangaçlık hissi üzerine kaleme aldığı Utangaç Momo-Minik Adımlar Dizisi, kardeşlik ilişkileri temelinde kurguladığı Kardeşini Kıskanan Nena-Minik Adımlar Dizisi, en sevdiği kıyafetinden ayrılmak istemeyen Eda'nın hikâyesini ele aldığı Eda'nın Pembe Pijaması-Minik Adımlar ve son olarak paylaşmanın önemini miniklere anlattığı Paylaşmayı Sevmeyen İlma-Minik Adımlar adlı eserlerine göz atabilir; çocuğunuzun karakter oluşumunu en doğru şekilde tamamlaması adına güzel bir temel atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.04.2022

Harika

Her istediği olsun isteyen çocuklar için nokta atışı bir kitap. Hikayesi çok yalın bir dille yazılmış, çizimleri de sakin ve güzel. Her çocuğun kitaplığında olmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.