21,8 TL
Standart Teslimat : 23 Mart - 26 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Hep Hayır! Diyen Çocuk Kitap Açıklaması

 

Hep Hayır! Diyen Çocuk; eğitici bir çocuk kitabı olmasının yanı sıra çocuk eğitimi konusunda ebeveynler için rehber niteliğinde bir eser. Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden bir kitap olması açısından önemli olan Hep Hayır! Diyen Çocuk; kurallara uymayan ve hayatın düzenine ayak uydurmak istemeyen bir çocuğa ebeveynin nasıl davranması gerektiği konusunda yol gösterecek, çocuğun ilgisini çekecek çeşitli maceraları konu eder.

 

"Hep Hayır! Diyen Çocuk" adlı kitabı neden okumalısınız?

Charlie Griffin imzası taşıyan Hep Hayır! Diyen Çocuk, 4-8 yaş okul öncesi dönemdeki çocuklar için uygun bir eser. Kathryn Durst'ün muhteşem çizimleriyle süslenen, kuşe kağıda basılan ve 24 sayfadan oluşan kitapta inatçı bir çocuğun yemek yemek, okula gitmek ya da duş almak gibi basit eylemleri yapmak istememesi ve her şeye "Hayır!" demesi sonucunda başına gelen olayları anlatıyor. Kitabın sonunda annesi onun bu tavrını değiştirmek için bir plan yapıyor ve akıllıca bir oyun oynuyor. Bakalım annesi ondan "Evet." cevabını alabilecek mi? Kitapta yazar, ebeveynlerin olumsuz yanıtlar veren çocuklarına kızmak yerine farklı alternatiflerle çocuklarıyla uzlaşmaya varabileceklerini anlatmaya çalışıyor. Özellikle okul öncesi dönemdeki bir çocuğu engelleyerek hırçınlaştırmak yerin çocuğun ihtiyacını karşılamak amacıyla ona farklı çözümler sunup alternatiflere yönlendirebilirsiniz. Sınır koymak çocukta tepkiselliğe sebep olacağı için ona daha nazik davranmak, cazip ödüller sunarak onu teşvik etmek ve hatalarını fark etmesi için yaptığının yanlış olduğunu anlatmak; çocuğunuzun daha ılımlı bir tavır takınmasını sağlayabilir. İşte bu kitap, tüm bunlar için bir örnek olacak kısa bir hikâye içerir. Cümleleri küçük yaştaki çocukların anlayabileceği düzeyde kurgulanan kitabı çocuğunuzla birlikte severek okuyabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle 2021 yılında yayımlanan Hep Hayır! Diyen Çocuk adlı eserin çevirmenliğini Ahu Ayan yapar. Kitap çizimlerini ise Kathryn Durst üstlenir. Durst, çocuğun ilgisini çekebilmek için farklı renkler ve büyük resimler kullanmayı tercih eder. Türkçeye çevrilen bir kitap olduğu için çevirmen Ahu Ayan tarafından kitabın başkarakterine farklı bir isim verilir. Bakalım Türk karakterin ismini sevecek misiniz?

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Hep Hayır! Diyen Çocuk kitabını okuduktan sonra dilerseniz Anna Cabre Albos'un okul öncesi çocuğunuzun ilgisini çekecek ve eğlenerek öğrenmesini sağlayacak Sümüklerin Gizli Hayatı adlı kitaba göz atabilirsiniz. Ayrıca Julie Gassman'ın Her İstediği Olsun İsteyen Moli isimli çocuk kitabı ile kurallardan hoşlanmayan ve her ortamda yalnızca kendisinin dediklerine uyulmasını isteyen Moli'nin maceralarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.