Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Hamlet, William Shakespeare tarafından 1599-1601 yılları arasında yazıldığına inanılan bir trajedidir. Oyunun konusu Hamlet'in babasını öldüren, annesiyle evlenen ve Danimarka tahtına geçen amcası Caludius'tan intikam alma çabasıdır. Oyun gerçek bir kederden bir gazaba dönüşen hayatı, yapmacık bir delilikle gerçek delilik arasındaki geçişleri, ensest ilişkileri, ihaneti, öfkeyi, ahlaksızlığı ele alır.

Hamlet, Shakespeare'in en çok merak uyandıran ve ilgiyle okunan eserlerinden biridir şüphesiz. Shakespeare'in Hamlet'in ağzından söyledikleri tüm dünyada yüzyıllardır yankılanmaktadır: "Olmak ya da olmamak." Hamlet yaşamını, yaşamın amacını, ölümü ve ölümün ötesindekileri sorgulamakta ve bu dünyada akıllı, soylu ve iffetli olmanın zorluklarını yansıtmaktadır. Peki, Hamlet gerçekten de deli miydi? Deliliği miydi ona babasını gösteren yoksa akıllılığı mıydı Horatio ve diğerlerine bu görümü gördüklerini söyleten?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Parola Yayınları

 

Puanlamalar

%92,3
%7,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.08.2008

Başyapıtlarından

Gülümse'yi zamanında dinlemiş olmak, onunla beraber büyümüş olmak çok güzel. Deli kızın türküsü de benim için kişisel olarak çok özel bir albümdü. Sezen Aksu zaten özel her albüm başka... Bu ise bambaşka...çok başka.

06.08.2008

Gülümse

Bir konserinde, şu ana kadar yaptığım en iyi albüm Gülümse ve Işık Doğudan Yükselir'dir demişti. Bunu söylemek bir "sanatçı" için oldukça önemlidir. Katılmamak mümkün değil. Sezen'in başarısını zirveye çıkaran ve orada sağlamlaştıran bir albüm. Seni Kimler Aldı gibi bir şarkının varolduğu bir albüm benim için yeter de artar bile ama haksızlık etmemek gerek ki, bütün şarkılar birer hit oldu ve acıttı bizleri.

29.07.2005

Optimum nokta

Sezen Aksu´nun kesinlikle en iyi albümü. Tüm şarkıları hit oldu. Bununla da kalmadı aradan yıllar geçmesine rağmen artan bir keyifle dinlenmeye devam ediyor. Sezen Aksu için alışılmadık bir durum değil bu elbette ama bir kariyer grafiği çizecek olursak bana göre gülümse optimum noktayı gösterecektir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.