48,1 TL
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Jaguar Kitap
48,10 TL
+
Siren Yayınları
39,00 TL
87,10 TL
Jaguar Kitap
48,10 TL
+
Holden
36,00 TL
84,10 TL
Jaguar Kitap
48,10 TL
+
Can Yayınları
52,30 TL
100,40 TL
Jaguar Kitap
48,10 TL
+
İthaki Yayınları
18,00 TL
66,10 TL

Güneş Çarpması Kitap Açıklaması

 

Güneş Çarpması, sürgündeki Rus edebiyatının belki de en büyük ismi, kendinden sonraki Rus yazarları, hatta sanatçıları da derinden etkilemiş olan İvan Bunin’in on öyküsünü bir araya getiriyor.

Bunin ve öyküleri, kendi deyimiyle, “Eski Dünya’ya, Gonçarov ve Tolstoy’un, eski Moskova ve St. Petersburg’un Rusya’sına ait” bir dünya sunuyor bize.

Aşk, ölüm ve kaybetme korkusu, insanoğlunun geçiciliği gibi temaları kimi zaman mistik öğelere de yer vererek ama her daim melankolik bir haletiruhiye içinde işleyen Bunin, Nabokov’un deyimiyle “renklerin en güçlü ustası”dır.

Nobel kazanan ilk Rus yazar Bunin’in en güzel öykülerini içeren Güneş Çarpması, Eyüp Karakuş’un Rusça aslından çevirisiyle…

 

İçimde Bunin’le kardeşmişiz gibi bir duygu var. “Güneş Çarpması” benim en sevdiğim öyküdür.

—Andrey Tarkovski

Etkisi kelimelere sığmaz. Duyumsaması onunki kadar keskin, iç ve dış dünyası birbirine o kadar sıkı bağlı, dünyası onunki kadar hakiki ve beklenmedik bir başka yazar bilmiyorum.

—André Gide

İvan Bunin bir Rus klasiğidir.

—Varlam Şalamov

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.04.2023

O kadar içten ki

İvan Bunin'in Güneş Çarpması adlı eseri öyle naif, öyle çarpıcı ve öyle içten ki... Birbirinden güzel on hikaye... Çok beğendim. Umarım diğer eserleri de çevrilir. Teşekkürler Jaguar kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.