4/5 - 24 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,6 TL
24,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 25 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Romalılar Britanya'yı terk edeli çok olmuş. Viraneye dönmekte koca ülke. Neyse ki ortalığı kasıp kavuran savaş bitmiş.

Britonlar'dan Axl ile Beatrice yıllardır görmedikleri oğullarına kavuşmak için tehlikeli topraklarda zorlu bir yolculuğu göze alıyorlar. Başlarına türlü belanın geleceğini de biliyorlar, fakat üstü örtülmüş sırlarını aydınlatacak ateşten haberleri yok henüz. Bir de yollarının kesişeceği kişiler var: Sakson savaşçı, öksüz oğlan ve tıpkı Axl'la Beatrice gibi geçmişinde kaybolmuş, hatıralarının vaat ettiklerine ve alıp götürdüklerine yenik bir şövalye. Hep birlikte sürüklendikleri macera bir kurtuluş mu olacak, yoksa yeni bir felaketin habercisi mi?

Kazuo Ishiguro'dan unutuş ve anıların gücü üzerine zamanı aşan bir öykü; özenle korunmuş bir aşka, intikama ve savaşa dair bir mesel. 'Gömülü Dev', hüzünlü, gizemli, her satırı iz bırakacak bir roman.

"Dünyanın yaşayan en büyük yazarı Kazuo Ishiguro'dan yeni bir roman. Bir başyapıt."
- David Walliams-

"Kazuo Ishiguro öyle tuhaf ve harika bir roman yazmış ki!.. Benzersiz, okuru esir alan bir roman"
-David Sexton, Evening Standard-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Türden türe yetenekli Bay Ishiguro
Mert Tanaydın 22-04-2015

Yetenek, birikim, deneyim, mesele... Yazarların sahip oldukları bu değerler doğrultusunda ömürleri boyunca kurdukları metinler, zamanın ruhunun neresine düşeceklerini, gelecek günler için de geçerli olup olmayacaklarını, okurların raflarında ve akıllarında ne kadar yer tutacaklarını ve kişisel hayallerini ne ölçüde gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceklerini belirler.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%58,3
%25
%8,3
%4,2
%4,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

27.10.2019

Yazarla tanışma kitabım, tanıştığımıza sevindim.

“İnsan ne zaman ölür? Artık hatırlamadığı zaman.Başka? Artık hatırlanmadığı zaman.” Dişi ejderhanın nefesi bile bu kitabı unutturamaz bana, öyle güzel öyle pamuk gibiydi ki Axl ve prensesinin yolculuğu onlarla birlikte dağ bayır gezdim, üşüdük donduk, kıvrıldık uyuduk. Bir mum yok diye üzüldük bir düzlüğe varabildik diye sevindik. Sayfalar aktıkça ne oluyorsa birlikte yaşadık. Bitmeseydi biraz daha sürseydi dedim, siz de diyeceksiniz.

10.04.2019

Sizi elinizden tutup başka bir dünyaya götürür

Kitabı okurken kendimi sahneleri sürekli gözümde canlandırırken buldum. Ishiguro bu kitabıyla beni elimden tutup başka bir dünyaya götürdü.Çıktığım bu yolculukta ilk önce karşıma sımsıcak gerçek bir sevgi çıktı,daha sonra gerçeğin peşinde çetin bir mücadele,bir sisin arkasında kalan hakikatlerin açığa çıkmasıyla bir nebze hayal kırıklığı ve şaşırtıcı bir son.Kitabı okurken belki de bazı acı gerçeklerin bir süre unutulması yaraların sarılması için yardımcı olabileceğini ve kararsız kalıp vakit kaybetmek yerine bir an önce yola çıkmak gerektiğini düşündüm, niyet edip yola çıkarsan yol seni olman gereken yere götürür.Okurken üslubundan tat aldığım Nobel ödüllü büyük yazar Ishiguro'nun bu kitabını edebiyat seven herkese tavsiye ederim.

12.02.2019

Fantastik öğelerle bezeli birvyol romanı

Her kitabında bambaşka bir dünyanın kapılarını açmayı beceren Kazuo İshiguro'nun kesinlikle hak ettiği,2017 nobel ödülünü almış son romanı "Gömülü Dev"  tüm hatıraların bir ejderhanın nefesiyle sislendiği, anıların hatırlanmakta zorlanıldığı belirsiz bir dönemde geçiyor. Geçmişi olanca çıplaklığıyla hatırlamanın önemi, hatıralarla yüzleşmenin zorluğu ve yer yer aslında unutmanın nasıl güzel bir şey olduğunu bize gösteren, saf sevginin hikayenin temelini  oluşturduğu fantastik öğelerle bezenmiş bir yol romanı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız