4,5/5 - 66 Kişi Yorum Yap, Kazan!
10,22 TL
14,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Dünya edebiyatının klasiklerinden sayılan Göğü Delen Adam, okurları fethetmeye devam ediyor.


 


Papalagi denince “beyazlar” ya da “yabancılar” anlaşılır, ama sözcüğü sözcüğüne çevrilirse “göğü delen” anlamına gelir.


 


Samoa’ya ilk misyoner, bir yelkenliyle gelmişti. Yerliler bu beyaz yelkenliyi ufukta bir delik olarak gördüler, beyaz adamın içinden çıkıp kendilerine geldiği bir delik. O, göğü delip geçmişti.


 


Yüzyılımızın başlarında yayımlanan Göğü Delen Adam bugün artık bir yeşil klasiği olarak okunurken, başlığının kaynaklandığı şiirsel metafor, bir de düz anlam içermeye başlıyor; çünkü Papalagi sonunda göğü gerçekten delmeyi başardı, “ozon deliğinin” içinden ne tür bir yelkenlinin çıkageleceğiniyse zaman gösterecek.


-Ahmet Güngören, Çerçeve-


 


Teknolojinin günlük yaşamımıza getirdiği açmazlar her gün dünyamızda yeni “handikap”ların kapılarını aralamıyor mu? Birincisi bu “handikap”ları yalın, süssüz bir dille anlattığı için önemli Göğü Delen Adam. Uygarlığımızın bu karmaşasında yönelttiği acımasız okların hedefini bulması açısından önemli. Basit de olsa eleştirisini haklı gerekçelere dayandırması açısından önemli. İkincisi, bize pek az bildiğimiz dünyaların ufkunu açmasından önemli.


-Refik Durbaş, Milliyet Sanat-


 


Sadece keyif için değil, üniversitede sosyoloji, antropoloji derslerinde ve hatta liselerde sosyal bilgiler derslerinde bile okutulabilir. (...) Gerçek bir Samoalının gözleriyle Batı’yı görmek, insanın ufkunu çok genişleten, yorumlara yepyeni boyutlar kazandıran bir süreç.


-Semra Somersan, Cumhuriyet-


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%83,3
%9,1
%6,1
%1,5
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

05.10.2019

Hayatınızda iz bırakıyor

Gerçekten insanın bakış açısını farklı bir yöne çeken güzel bir kitap

03.07.2019

Mükemmel ötesi

Kesinlikle okunması gereken bir kitap

26.05.2019

Papalagi

Bu sözlerim sana Papalagi; anlatacaklarımın sana ulaşmayacağının, birkaç basit cümle olarak kalacağının farkındayım. Hatta çevrendeki herkese benim bu sözlerimden bahseden sen bile anlamayacaksın beni biliyorum. Evet ben Beyaz Adam; senin ilkel, yoksul, cahil atfettiğin ben, biliyorum ki senden daha akıllı ve zenginim. Şaşırdın değil mi bu sözlerime, o yuvarlak metallerin, upuzun caddelerin, vücut örtülerin varken nasıl senden daha zengin ve akıllı olabileceğime şaşırdın. Benim sahip olduğum; sonsuz güneş ışığının, zamanın, gerçek anlamda sevebildiğin sevgilinin, güvendiğin kardeşlerinin, paylaşabilmenin mutluluğunun asıl zenginlik olduğunu hayal bile edemiyorsun. Tüm bunlar cebine atacağın o ağır kağıt ve yuvarlak metal kadar değerli olamaz değil mi? Bizlere inanmamızı öğütlediğin Tanrına bile inanmıyorsun ki Papalagi; senin gerçek Tanrın yalnızca para! Mutlu olmak için hep daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsun; daha çok para, daha çok zaman, daha çok 'şey', daha çok... Bunları elde edebilmek için durmadan çalışıyor bir kez olsun durup çevrene asıl sahip olduklarına bakmıyorsun. Söylesene Beyaz Adam; bu kurmaca dünyanda gerçekten mutlu musun?

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız