4/5 - 7 Kişi Yorum Yap, Kazan!
5,5 TL
10,0 TL %45
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 26 Ağustos
Standart Teslimat : 27 Ağustos - 29 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Tüm zamanların en büyük aşk klasiklerinden ve başyapıtlarından biri olan Genç Werther'in Acıları, 1774 yılında ilk kez yayımlanmasından hemen sonra bütün Alman toplumunu, özellikle gençleri derinden etkilemiş ve o yıllarda Almanya’da pek çok intihar olayının yaşanmasına neden olmuştur. Genç Werther’in Acıları, Goethe’yi Alman Edebiyatının Fırtına ve Coşku (Sturm und Drang) akımının öncüsü haline getirmeyi başarırken, parodiler, operalar, şiirler ve tiyatro oyunlarına uyarlanan, barındırdığı tutkulu ve kendi kendini yok eden başkahramanıyla romantik Avrupalı okurların kült bir eseri haline gelmiştir.

Genç Werther ruhunu, okurlarına keyifli ve aynı zamanda umutsuz aşk mektuplarıyla, karşılıksız aşkıyla anlatır. Onun hikâyesi bir bakıma “itiraf” edebiyatının da kapılarını aralayarak, Goethe’nin yaşamışlığını, yarım kalan, üzücü aşk hikâyesini gözler önüne serer.

Roman, her ne kadar bir aşk hikâyesi olsa da içinde taşıdığı toplumsal eleştiri açısından da önem teşkil eder. Genç Werther’in Acıları, 18. yüzyılda, köşeye sıkıştırılmış genç bireyin manifestosu olarak da okunabilir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%57,1
%28,6
%0
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

13.07.2019

Werther kadar çok sevmek

Kim Werther kadar sevebilir ? Kırmadan dökmeden , sonsuz sevgi ve sonsuz sadakatle... Ve de Kim onun kadar acı çekebilir sevdiği uğruna?  Kim Charlotte kadar çaresiz ve kim Albert kadar anlayışlı davranabilir?  Sevmek, sevildiğini bilmek güzel elbet ama o aşk imkansız olursa... Sevdiğini görmek güzel pekala, peki onu her gün başkasının kollarında görmeye kim katlanır? Hele de o insan sevdiğine "hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla"  bağlandıysa. Eğer Werther onu bir kez olsun kalbine bastırabilseydi o zaman göğsündeki o koca boşluk dolacaktı belki de. Ama kalbi bu acılara  daha fazla  dayanamazdı. Bu kitabın son elli sayfasını okulda okurken o kadar çok duygulandım ki , Bir anda gözlerimden yaşlar boşalmaya başladı . Insanların yanında ağlamayı hiç sevmeyen ben bu sefer kendime değil Werther' e ağladım.Kitap bittiğinde şu cümlelerin aklımdan çıkmadığını fark ettim:
"Eğer ölecek olsam ve çemberin dışına çıkarsam yokluğumu hissederler mi? Ya da ne kadar süreyle bunu hissederler? Kaç gün?
İnsanoğlu böyle geçicidir . Kendi varlığına en çok inandığı, sevdiklerinin anılarında ve kalplerinde derin izler bıraktığını sandığı yerlerde bile hızla akıp gider... "
Sen Werther, değil Charlotte 'ın kalbinden, bu kitabı okuyan milyonlarca insanın kalbinden bile sonsuza dek silinmeyeceksin. Aşıkların kalplerinde her gün yeniden dirileceksin. Gerçek aşkın ne
olduğunu herkese göstereceksin...
Okuyun, beğendiğiniz bölümleri yazmaya kalksanız bitmeyeceğini göreceksiniz , hiç aşık olmamışsanız bile kendinizi Werther kadar aşık hissedeceksiniz . Gözyaşlarınız muhakkak dökülecek . Ama iyi ki okumuşum diyeceksiniz. Bu kitabı Werther kadar
çok seveceksiniz...

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız