35,7 TL
Standart Teslimat : 25 Mart - 28 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Enok'un Kitabı Kitap Açıklaması

 

Enok’un Kitabı, Nuh’un büyük büyükbabası Enok tarafından yazıldığı düşünülen bir metindir. Kilise Babaları’ndan Atinalı Athenagoras, İskenderiye´li Klement ve İrinaios gibi figürlerce ve Barnabas Mektubu’nda kutsal bir metin olarak kabul edilse de Museviliğin ve günümüz Hristiyanlığının geneli tarafından apokrif metin kategorisine alınmıştır.
Kitap, Enok’un dünya üzerindeki yolculuğundan, Nuh Tufanı’ndan, insanları gözetmek için gönderilen ilk meleklerin düşüşünden, iblis ve nefilimin kökeninden bahseder:
“Azazel insanlara kılıç, hançer, kalkan ve zırh yapmayı öğretti. Onlara dünyadaki metallerle ilgili şeyleri ve nasıl işleneceklerini gösterdi. Bilezik ve takıları nasıl yapacaklarını, antimonu nasıl kullanacaklarını, göz kapaklarını nasıl güzelleştireceklerini öğretti ve değerli taşlarla renkli boyaları gösterdi. Böylece dünya değişmişti.”
Ayrıca İsa’nın bin yıllık devri (İsa’nın ikinci gelişi) ve kıyametle ilgili kehanetlerde bulunur.
Hangi kategoride değerlendirilirse değerlendirilsin Enok’un Kitabı, konuyla ilgilenenler için bilgilendirici, akademisyenler açısındansa Çağdaş Teoloji alanında önemli bir kaynaktır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.