30,2 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Emma Kitap Açıklaması

 

Jane Austen 1815’te 39 yaşındayken tamamladığı Emma’nın en sevdiği romanı olduğunu söyler. Bir taşra kasabasındaki üç genç kızın gerçek aşkı arayışını anlatan roman, bir yandan insan yaradılışının zayıf yönlerini, bir yandan da XIX. yüzyıl İngiliz toplumunun katı ve ikiyüzlü geleneklerini sorgular, inceden inceye alaya alır.

Kendisini bir minyatür sanatçısı olarak gören Austen’ın dehası sağlığında anlaşılamamıştır. Oysa yıllar sonra İngiliz edebiyatının mihenk taşlarından Virginia Woolf, Austen ve Emma için şunları kaleme alacaktır:

“... Bu bitirilmemiş ve aslında önemsiz hikâyede Austen’ın büyüklüğünün bütün unsurları yer alır. Bu hikâye edebiyatın tüm kalıcı niteliğini içerir. Yüzeydeki canlandırmayı, yaşama benzerliği bir yana bırakın, geriye çok daha derin bir haz, insani değerlerin eşsiz bir biçimde öne çıkarılması kalır.”

 

(Tanıtım Bülteninden)
 
 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.12.2020

Emma..

Jane Austen'in en bilinen eseridir. Okumak için sabırsızlanıyorum

09.12.2020

Emma

Jane Austen'dan Aşk ve Gurur'u okuyup çok beğenmiştim. Emma kitabını da çok merak ediyorum. O yüzden hemen sepetime ekledim.

17.12.2019

Emma

Emma'nın Jane Austen'in en sevdiği eseri olduğu bilinir. Ön sözünde okuyunca "Aa nasıl, Gurur ve Önyargı değil mi yani" demiştim. Sonra okuyunca anladım. Evet tüm eserleri vazgeçilmez (bir tek Mansfield Park'tan emin değilim), evet tüm eserleri benzersiz, evet tüm eserleri çok çok çok güzel ancak kurgusu en mükemmel olanı Emma...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.