104,0 TL
Standart Teslimat : 03 Nisan - 06 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dünden Bugüne Tiyatro Düşüncesi Kitap Açıklaması

 


Bu kitap hem öğrenciye hem de tiyatroya ilgi duyanlara, Antik Yunan'dan günümüze kadar tiyatro konusunda ileri sürülmüş olan görüşleri ve akımlaşmış düşünceleri tanıtmak amacı ile yazılmıştır. Tiyatro sanatına ilgi duyanlar, tiyatro düşüncesinin nasıl evrimleştiğini, tiyatronun toplumdaki işlevi, seyircisine karşı görevi, eğitici ve eğlendirici özelliği, sanatsal değeri ve önemi hakkında her çağda ne gibi açıklamalar yapıldığını izleyebilecek, günümüzün tiyatro sorunlarına tarihsel gelişim açısından bakma olanağı elde edeceklerdir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 325

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dost Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.01.2022

Oku

Kendini gerçekleştiren bir kitap

21.04.2019

Yararlı bir kitap

Antik yunan tiyatrosuyla başlayıp günümüz tiyatrosuna kadar neredeyse tüm tiyatro akımları hakkında bilgi edinebileceğimiz bir kitap.

20.11.2004

Çok başarılı

Tiyatro tarihi hakkında sistematik, gerektiğinde hacminin olanakları dahilinde ayrıntılı, ciddi bir çalışma. Özellikle amatör tiyatro ile uğraşanların tiyatronun tarihsel gelişimi ve temel tiyatro kuramları açısından bilgilenmesi için temel bir başvuru kitabı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.