24,2 TL
Standart Teslimat : 09 Ağustos - 12 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dört Hükümdar Kitap Açıklaması

 

Feodal Avrupa’nın ulusal devletler topluluğuna dönüştüğü, Doğu’da Osmanlı’nın güçlendiği, İspanya ve Portekiz’in keşiflerle zenginleştiği günlerde dört hükümdar: Fransız Rönesansı’na katkısı ve Protestanlara karşı sertliğiyle tanınan I. François... Yaptığı sansasyonel evlilikler ve Anglikan Kilisesi’nin kuruluşuyla bilinen VIII. Henry... Kutsal Roma-Germen İmparatorluğu’na 1519-56 arasında hükmeden, tahtı kendi isteğiyle bırakan V. Karl... Ve Osmanlı Devleti’ni dönemin en güçlü imparatorluğu haline getiren, Avrupa’nın “Muhteşem” diye isimlendirdiği Kanuni Sultan Süleyman...
Modern Avrupa’yı şekillendiren dört hükümdar kimi zaman dost, ama sıklıkla düşman ve her zaman rakiptiler. İşte 16. yüzyılı şekillendiren bu rekabetin portresini “Wall Street Journal”ın en popüler tarihçi olarak nitelediği John Julius Norwich çok detaylı ve ilgi çekici bir şekilde çiziyor. Dört hükümdarın renkli, dinamik yaşamları ve birbirleriyle kesişen yolları Norwich’in usta kaleminde hayat buluyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.