4/5 - 10 Kişi Yorum Yap, Kazan!
13,3 TL
19,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 - 13 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Oscar Wilde (1854-1900): İrlandalı dâhi yazar. Victoria döneminde edebi zekâsı, ince alaycılığı ve sıra dışı yaşantısıyla 19. yüzyıl estetizm hareketinin Britanya’daki en tanınmış temsilcisi hâline geldi. Şiir, öykü ve oyunlarının yanı sıra Dorian Gray’in Portresi eseriyle ün kazandı. Dönemin katı ahlak anlayışının sonucu olarak cinsel yönelimi nedeniyle yargılanıp iki yıl hapse mahkûm edildi. Özgürlüğüne kavuştuktan üç yıl sonra Paris’te yoksulluk içinde öldü. Dorian Gray’in Portresi, Wilde’ın zamanında büyük tartışmalar yaratan, pek az övgüye karşılık son derece sert eleştirilere maruz kalan, hatta yargılanırken aleyhinde delil olarak gösterilen tek romanıdır. Yazarın “sanat, sanat içindir” manifestosu olarak okunabilecek önsözünde de belirttiği gibi, kötülük ve erdemin sanatsal bir malzeme olarak kullanıldığı edebi eserlerin şahikasıdır.  Ebedi gençlik ve güzellik dileği kabul olan ve insanı insan yapan değerlerden giderek uzaklaşıp yozlaşan Dorian Gray, Wilde’ın dünya edebiyatında eşine nadir rastlanan anlatımıyla ölümsüzlüğe kavuşur. Dorian Gray’in Portresi defalarca sinemaya uyarlanmış, pek çok sanat dalına da ilham vermiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

Editör : Koray Karasulu

 

 

Puanlamalar

%60
%20
%20
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

03.11.2019

Kesinlikle okunmalı.

Kesinlikle kitaplığınızda bulunması gereken eserlerden birisi, aceleyle yazılmış olduğu söylenmesine rağmen dilinin akıcılığı ve karakterlerin ikna ediciliği, sürecin işleyişi. Hepsi bu kitabı birer şaheser haline getirmiş.

31.10.2019

insanı edebi yönden tatmin eden bir eser

ilk defa yıllar önce ingilizce olarak kısaltılmış halini okumuş yine etkilenmiştim. Kitabın tamamını okuduğum zaman ise daha önce hiç bir kitapta bu kadar edebi zevk almadığımı anladım. Çeviriyi de çok başarılı buldum. Hangi yayınevinden alacağınıza karar veremiyorsanız kesinlikle iş bankasını öneririm başka yayınları da inceleme fırsatı buldum fakat iş bankası gibi alt notlara yer verilmemiş. Ben metin içinde kullanılan fransızca deyimlerin alt açıklamada verilmesi fikrini beğendim bunun okuyucuyu kitabın dönemine ve o zamanın ekollerine daha çok hakim olmasına katkıda bulunduğunu düşünüyorum. keyifli okumalar.

10.02.2019

Etkleyici bir kitaptı...

Bu kitabı , "Dorian Gray'in Portresi" ni okuduğumda şunu fark ettim; İnsanın artık kendi parçası olmuş bir şeyi öldürmeye , yok etmeye teşebbüs etmesi bile kendisini öldürmeye teşebbüs etmesiyle aynıdır. Çünkü o bizim bir parçamızdır, o olmazsa yaşayamayız.Ama mutlaka bu parça bir başkasının hayatında olumlu veya olumsuz bir iz bırakır.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız