4/5 - 40 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 148

İlk Baskı Yılı : 2003

Dil : Türkçe

"İşte adaşım, sana seven bir Çingene'nin hikayesi. Çiçeklerin açtığı bir mevsimde, senin kollarına yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla uzak su kenarlarında oturtmak ve öp ... Tamamını gör
5,19 TL
7,41 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Sabahattin Ali

Sabahattin Ali

“Başın öne eğilmesin,Aldırma gönül, aldırma...”Ülkemizin önemli yazarlarından ve şairlerinden olan Sabahattin Ali 25 Şubat 1907’de Kırklareli’de doğdu. İstanbul’daki Muallim Mektebi’nde aldığı nitelikli eğitim sayesinde Yozgat’ta öğretmenlik yapmaya başladı. Birkaç yıl sonra Milli Eğitim Bakanlığı ta ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


"İşte adaşım, sana seven bir Çingene'nin hikayesi. Çiçeklerin açtığı bir mevsimde, senin kollarına yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla uzak su kenarlarında oturtmak ve öpüşmek, yoruluncaya kadar öpüşmek hoş şeydir... (...) Fakat sevgili bir vücutta bulunmayan bir şeyi kendisinde taşımaya tahammül etmeyerek onu koparıp atabilmek, işte adaşım, yalnız bu sevmektir."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 148

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 129

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bir muhalefet biçimi olarak mizah
Merve Fergökçe

Bir toplumda yaşamak, toplumla aynı yöne gitmek hatta toplumun gideceği yönlerin belirlenmesinde rol almak. Bunları “bireyin ve toplumun sağlığı” için yaparken, herşeyin “normal” görünmesini sağlamak, ve –miş gibi davranmak. İşte aslında “günlük hayat” bu.

Bir de; yine aynı toplumda yaşamak ama aynı yolu yürürken biraz farklı gözlükler kullanmak var. Bunlar öyle gözlükler ki hem camlarının rengi farklı – dolayısıyla görüşü – hem de çerçevesi bir o kadar farklı – dolayısıyla görünüşü. Üstelik bu çerçevenin “kralı çıplak göstermek” gibi meziyetleri olmasına rağmen kimseye bir zararı yok! Aksine; toplumun yürüdüğü yolda ihtiyaç duyduğu ekmeğe, suya ve her türlü yaşam desteğine ek besin olarak sunulan ruhsal bir besini sağlıyor: Mizahı!
 .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%67,5
%10
%12,5
%5
%5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

05.05.2017

Okumak için Heyecanlanıyorum

İdefix sayesinde az önce kitabımı aldım. Mükemmel bir kitap kokusu okumak için can atıyorum.

27.04.2014

İlk bunu okumayın

3 4 öyküsün dışında diğer öykülerini basit bulduğum bir kitap ama Sabahahattin Ali´nin yazarlığına asla gölge düşürmüyor bence bu kitabı da okuyun ama yazarın ilk okuduğunuz kitabı olmasın.

14.02.2014

Başlangıç için uygun değil !

Sabahattin Ali´yi ilk defa okuyacak birine tavsiye edilecek en son kitap DEĞİRMEN´dir. Zira buradaki öyküleri çok genç yaşta yazdığı için biraz toyluk kokuyor. Bununla başlanırsa, yazar hakkında (hiç haketmeyeceği) yanlış izlenimlere kapılmak  muhtemeldir. Bu yüzden öncelikle ´´İçimizdeki Şeytan, Kürk Mantolu Madonna,Yeni Dünya, Kağnı-Ses-Esirler, Sırça köşk... gibi bir sıralama yapılabilir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız