4/5 - 40 Kişi Yorum Yap, Kazan!
5,6 TL
8,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"İşte adaşım, sana seven bir Çingene'nin hikayesi. Çiçeklerin açtığı bir mevsimde, senin kollarına yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla uzak su kenarlarında oturtmak ve öpüşmek, yoruluncaya kadar öpüşmek hoş şeydir... (...) Fakat sevgili bir vücutta bulunmayan bir şeyi kendisinde taşımaya tahammül etmeyerek onu koparıp atabilmek, işte adaşım, yalnız bu sevmektir."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 148

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 129

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bir muhalefet biçimi olarak mizah
Merve Fergökçe

Bir toplumda yaşamak, toplumla aynı yöne gitmek hatta toplumun gideceği yönlerin belirlenmesinde rol almak. Bunları “bireyin ve toplumun sağlığı” için yaparken, herşeyin “normal” görünmesini sağlamak, ve –miş gibi davranmak. İşte aslında “günlük hayat” bu.

Bir de; yine aynı toplumda yaşamak ama aynı yolu yürürken biraz farklı gözlükler kullanmak var. Bunlar öyle gözlükler ki hem camlarının rengi farklı – dolayısıyla görüşü – hem de çerçevesi bir o kadar farklı – dolayısıyla görünüşü. Üstelik bu çerçevenin “kralı çıplak göstermek” gibi meziyetleri olmasına rağmen kimseye bir zararı yok! Aksine; toplumun yürüdüğü yolda ihtiyaç duyduğu ekmeğe, suya ve her türlü yaşam desteğine ek besin olarak sunulan ruhsal bir besini sağlıyor: Mizahı!
 .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%67,5
%10
%12,5
%5
%5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

11.07.2019

Sabahattin Ali okumaya buradan başlamayın.

Sabahattin Ali okumaya ilk bu kitap ile başlayacaksanız vazgeçin. Size Kuyucaklı Yusuf, İçimizdeki Şeytan, Kürk Mantolu Madonna gibi kitapları öneririm. En son bu kitaba gelin. Sabahattin Ali’nin de kitabın başında belirttiği gibi toyluk zamanlarından kalan, ilk yazdığı öyküler. Sadece bu kitap ile onu yargılayacak olursanız, bu büyük üstad hakkında yanlış düşüncelere kapılabilirsiniz. Böyle dediğim için bu kitabı düşük kaliteli gibi düşünmeyin, yalnızca Sabahattin Ali’nin diğer kitaplarının yanında biraz vasat kalıyor ve gayet doğal.

21.03.2019

Usta

Hikayenin babalarından

08.03.2019

Değirmen

Sabahattin Ali önsözde bu öyküleri çocukluk çağımda yazdım, o yüzden çok acemice bulunabilir desede;Bana göre muazzam hikayeler olmuş. Evet diğer kitaplarına kıyasla zayıf bulunabilir ama yinede tadına doyum olmaz bir seçki Değirmen. Keyifli okumalar

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız