Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dahi ve Dindar Isaac Newton

Dahi ve Dindar Isaac Newton

Dahi ve Dindar Isaac Newton

Din ve Bilim İlişkisinde Konuşma Sırası Newton'da

Yazar:
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi felsefe ve fizik bölümlerinde tamamlayan Enis Doko, Koç Üniversitesi'nde teorik fizik üzerine lisansüstü çalışmalarını sürdürmekte ve bu çalışmasıyla dünyanın en etkili bilim adamı olan Isaac Newton'un yaklaşımlarından hareketle bilim ile din arasına örülmeye çalışılan duvarları yıkmaktadır. Newton üzerine Türkçe yayımlanmış az sayıda özgün eserden biri olan bu kitabı okurken, bir bilim adamının bilimi Tanrı'yı anlamada araç olarak gördüğüne tanıklık I edeceksiniz. Çünkü Nevvton'a göre bilim, Tann'nın eserlerinden biridir ve "Tanrı ancak eserleri aracılığıyla bilinir".


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 87

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 42

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 87

Dil : Türkçe

ISBN: 9786058808218


Yorumlar (3)

ÿ"dindarÿ" isaac newton

Isaac Newton çok zeki bir matematikçi ve fizikçiydi. Ama yaşadığı zamanda canlıların ortak bir ataya sahip olduğu bilinmiyordu. Darwin´den önce bir böceğin kanadı bir canlının gözü vs. nasıl oluşuyor diye düşünen çoğu kişinin aklına gelen en mantıklı cevap bunların yaratılmış olduğudur. Ama günümüzde canlıların milyonlarca yıllık evrim süreciyle oluştuğunu biliyoruz. Yani Newton günümüzde yaşasaydı ÿ"dindarÿ" olmazdı. Yani bu kitapta bakın Newton bile dine inanmış diyerek din propagandası yapılması yanlış.

Ufuk açıcı bir kitap

Kitap, ilkokuldan yüksek öğrenime kadar aldığımız eğitimin nasıl din ile bilim arasına bariyerler kurduğunu anlamamızı ve sorgulamamızı sağlıyor. Yazara çok teşekkür ediyorum bize böyle bir eser sunduğu için.

Düşündürücü ve öğretici bir kitap..

Bir arkadaşımın tavsiyesi sonucu okuduğum bu kitapta Newton´un bilim dünyasına katkılarının yanında pek de farkında olmadığım dini düşünceleri ve inançları hakkında bilgi sahibi olma şansı yakaladım.Son zamanlarda okuduğum en öğretici ve düşündürücü kitaplardan biridir diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.