25,55 TL
Standart Teslimat : 29 Mart - 01 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dahi ve Dindar Isaac Newton Kitap Açıklaması

 

Newton tüm zamanların en önemli bilim insanlarından biri olarak bilinir. Oysa Newton'un bilinmeyen bir yönü vardır: Newton, bilimi Tanrı'yı anlamada araç edinen bir din adamıydı. Hem de üçlemeden azizliğe bir sürü geleneksel Hristiyan inancını eleştiren, hayatının önemli bir kısmını teoloji araştırmalarına adamış bir din adamı. Bu kitapta Fizikçi ve Felsefeci Dr. Öğr. Üyesi Enis Doko, Newton'un kaleme aldığı metinler ve bunların analizi ile Newton'un bu saklı kalmış dünyasını açığa çıkarıyor. Newton'un rehberliğinde din ve bilim ilişkisinde heyecan verici bir yolculuğa hazır olun...

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.01.2021

Bilim ve Din

Kitabı okurken anlayacağımız üzere aslında Din ve Bilim, bir biri ile ayrılmaz bir bütün ve tamamlayıcı bir yapıda oluşunu Newton' un bakış açısıyla görmüş olma imkanı veriyor. Ayrıca kitabın sonlarına doğru ekler kısmındaki anlatımda süperdi söylenecek bir şey varsa oda Enis Doko diyorum ve başka bir şey söylemeye gerek kalmıyor.

30.08.2015

ÿ"dindarÿ" isaac newton

Isaac Newton çok zeki bir matematikçi ve fizikçiydi. Ama yaşadığı zamanda canlıların ortak bir ataya sahip olduğu bilinmiyordu. Darwin´den önce bir böceğin kanadı bir canlının gözü vs. nasıl oluşuyor diye düşünen çoğu kişinin aklına gelen en mantıklı cevap bunların yaratılmış olduğudur. Ama günümüzde canlıların milyonlarca yıllık evrim süreciyle oluştuğunu biliyoruz. Yani Newton günümüzde yaşasaydı ÿ"dindarÿ" olmazdı. Yani bu kitapta bakın Newton bile dine inanmış diyerek din propagandası yapılması yanlış.

22.06.2011

Ufuk açıcı bir kitap

Kitap, ilkokuldan yüksek öğrenime kadar aldığımız eğitimin nasıl din ile bilim arasına bariyerler kurduğunu anlamamızı ve sorgulamamızı sağlıyor. Yazara çok teşekkür ediyorum bize böyle bir eser sunduğu için.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.