Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Canterbury Hikayeleri Kitap Açıklaması

 


Chaucer'ın olgunluk dönemi ürünü olan Canterbury Hikâyeleri, neredeyse bütün çağların en yaygın edebi formu olan "bir çerçeve öykü içinde öyküler dizisi" örneğine uygun olarak tasarlanmıştır. Dilindeki ve anlatımındaki olgunluğun yanı sıra, öyküleri değişik kişilerin anlatması, bu kişilerin betimlenmesindeki canlılık ve anlatıcıyla öyküsü arasındaki ilişkilerin de verilmesi gibi özellikleri, yapıtı benzeri dizi öykülerden ayırmaktadır. Canterbury Hikâyeleri, Chaucer'in öngördüğü hacme ulaşamamış olmasına rağmen, yine de dev bir yapıttır. İngiliz edebiyatının bu temel başyapıtı, eski İngilizce aslından yapılan tam metin çevirisiyle, ilk kez Türkçede.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 641

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 554


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.02.2021

Güzel bir okuma deneyimiydi.

İngilizce olarak yazılmış ve yayınlanmış ilk eser olması nedeniyle biraz da sıkılırım tedirginliğiyle okudum ama hiç de öyle olmadığını daha ilk hikayelerden itibaren anladım.Dönemin aslında tabu sayılabilecek mahrem konularına, kadın-erkek, karı-koca meselelerine, dönemin sosyal ve siyasi ortamına, yönelik üstü kapalı değil aleni göndermeler ve taşlamalarla dolu hikayeler oldukça ilgi çekiciydi. Özellikle hacı adaylarının çeşitliliği yazarın, o dönemde topluma bakışını, din ve din adamı gözünden de bakarak farklı gözlerden iletmek amacıyla özellikle düşündüğünü sanıyorum...

30.03.2020

Bir klasik

Eski İngiliz edebiyatına ilgi duyan herkes mutlaka okumalı. Okuması biraz zor ama buna değer.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.