4/5 - 47 Kişi Yorum Yap
22,8 TL
30,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 26 Ekim
Standart Teslimat : 27 - 02 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Italo Calvino'nun Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu adlı yeni romanını okumaya başlamak üzeresin. Rahatla. Toparlan. Zihnindeki bütün düşünceleri kov gitsin. Seni çevreleyen dünya bırak belirsizlik içinde yok oluversin" cümlesiyle başlayan, Calvino'nun yazarlık dehasını konuşturduğu, Calvino'nun Calvino'yu okuduğu, okurluk ve yazarlık üzerine bir başyapıt olan Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu, ilk kez özgün dilinden yapılan çevirisiyle Türkçede...Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu, roman okuma pratiğiyle bağlantılı ivedilik, arzu ve düş kırıklığı hakkında bir romandır. Calvino, tamamlanmamış romanlardan, hatalı ciltleme veya eksik sayfalar gibi olaylar nedeniyle acımasızca kesilmiş hayali kitaplardan çekici bölümlerin bulunduğu bir kütüphane rafını kapsayan bir anlatı tasarlar. Bu roman aynı zamanda, yazar ve bir roman okumak için koltuğuna oturan bir okur arasındaki tehlikeli yolculukta ters gidebilecek şeylere dairdir..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%68,9
%15,6
%13,3
%0
%2,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.06.2020

Farklı bir anlatı

Calvino, yepyeni bir yöntem denemiş, yarım kalmışlık hissini daha kitabın adından başlayarak yaşıyorsak da yapmaya çalıştığına saygı duyuyoruz. Okunmaya değer

28.09.2019

Okunmalı

Farklı bir deneyimle zevkli bir okuma sunuyor size.

29.11.2016

Okur Olmaya Dair Bir Sınav

Romanın devamını öğrenmek için iştahla sayfayı çevirdiğiniz anda Calvino başka bir roman yazmaya başlıyor ve yazdığı tüm romanları birbirine şahane bir kurguyla bağlıyor. Bu oldukça sersemletici hatta zaman zaman sinir bozucu. Ancak okuduğunuz her yeni sayfayla Calvino'nun şahane yazarlığının yanında çok iyi bir okur olduğunu keşfediyorsunuz; zira okurun hangi anda hikayenin devamını öğrenmek isteyeceğini bu denli iyi bilmek için iyi yazar olmak yetmez; sağlam bir okur da olmalısınız. Bence sıkıcı bulanlara kulaklarınızı tıkayın. Yaşadığımız çağ bizi zorlayan, anlamakta güçlük çektiğimiz şeylere hemen burun kıvırdığımız bir çağ. Ancak okuma deneyimi sizin için iyi vakit geçirmekten ibaret değilse ve zekice kurgulanmış, okuma serüvenine ve de Calvino'nun yazarlığına dair bir şey okumak niyetindeyseniz çok yerinde bir seçim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.